OZZPiP rozpoczął przygotowania do sporów zbiorowych w całym kraju

Ogólnopolski Związek Zawodowy Pielęgniarek i Położnych rozpoczął przygotowania do sporów zbiorowych w całym kraju. - Sytuacja jest krytyczna. W pierwszych dwóch tygodniach listopada zmarło więcej pielęgniarek, niż w pierwszej połowie roku, w której trwała epidemia - przekazała Krystyna Ptok, Przewodnicząca OZZPiP.

Na profilu związku zawodowego na Facebooku opublikowany został film, na którym Przewodnicząca OZZPiP tłumaczy powody decyzji o podjęciu przygotowań do wszczęcia sporów zbiorowych.

Wśród nich znalazły się m.in.: ignorowanie środowiska zawodowego pielęgniarek i położnych oraz cofnięcie dodatków do wynagrodzeń w wysokości 100 proc. dla wszystkich pracowników pracujących w narażeniu na COVID-19.

Związek domaga się również godziwego traktowania pracowników przez kadrę kierowniczą w podmiotach leczniczych i troski o pozostający w zatrudnieniu, pracujący ponad ludzkie siły personel.

OZZPiP wzywa także ministra zdrowia do opublikowania w Dzienniku Ustaw rozporządzenia gwarantującego wypłacanie pielęgniarkom i położnym na dotychczasowych zasadach „znaczonych środków” na utrzymanie poziomu wynagrodzeń po 31 grudnia 2020 roku oraz oczekuje zmiany współczynników w ustawie o najniższych wynagrodzeniach.

Komentarze 0

Sortuj komentarze: