Pielęgniarki i położne: wyrażamy swój sprzeciw wobec decyzji rządu, które w żaden sposób nie służą społeczeństwu

W związku z brakiem reakcji rządu oraz ministerstwa zdrowia na wspólne stanowisko środowiska zawodowego pielęgniarek i położnych: Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych, Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych, Polskiego Towarzystwa Pielęgniarskiego, Polskiego Towarzystwa Położnych z 18.11.2020 r. w sprawie wzmocnienia roli pielęgniarek w strategii walki z pandemią COVID-19, odbyło się kolejne spotkanie sygnatariuszy ww. Stanowiska.

Podczas spotkania podjęto decyzję w sprawie dalszych strategicznych działań na rzecz obrony zawodu pielęgniarki i położnej. O szczegółach organizacje mają poinformować w ciągu najbliższych dni.

„Działając na rzecz ochrony interesów zdrowotnych społeczeństwa wyrażamy swój sprzeciw wobec decyzji rządu, które w żaden sposób nie służą społeczeństwu. Nie zgadzamy się na ignorowanie propozycji i strategicznego znaczenia największej, ponad 300-tysięcznej grupy zawodowej pielęgniarek i położnych” - napisano w komunikacie opublikowanym na stronie internetowej NIPiP.

Źródło: NIPiP

Narodowy Program Szczepień przeciw COVID-19 zakłada, że przed akcją szczepienia populacyjnego Polaków, zaszczepieni zostaną pracownicy służb medycznych w tzw. szpitalach węzłowych. Placówki zaszczepią swój personel oraz innych jednostek sektora ochrony zdrowia m.in. szpitali, przychodni, aptek i pracowników administracyjno-technicznych. Do 20 grudnia szpitale węzłowe będą zbierać zgłoszenia personelu medycznego i niemedycznego (do 18 grudnia w zakresie własnych pracowników).

 

Zarejestruj się na naszym portalu

Wystarczy zarejestrować się raz na serwisie Pielęgniarkom aby utworzyć jedno wspólne konto, którym następnie można logować się również na Forum dla Pielęgniarek i Położnych.

REJESTRACJA
Rejestracja

Komentarze 0

Sortuj komentarze: