Premier: szczepionki działają - widać to na przykładzie służby zdrowia i rezydentów DPS-ów

Szczepionki są skuteczne - widać to na przykładzie służb medycznych i rezydentów domów pomocy społecznej; tam poziom zakażeń, ciężkich przypadków zachorowań i zgonów jest na zupełnie innym poziomie niż w całej populacji - powiedział w czwartek premier Mateusz Morawiecki.

O rezultat szczepień tzw. grupy zero (pracownicy służby zdrowia oraz mieszkańcy domów pomocy społecznych) premier został zapytany na czwartkowej konferencji prasowej.

"Całe szczęście, że szczepionki zostały w pierwszej kolejności udostępnione dla służb medycznych, ponieważ na przykładzie służb medycznych, a także na przykładzie rezydentów domów pomocy społecznej widzimy skuteczność szczepionek; widzimy, że poziom zakażeń i poziom ciężkich przypadków choroby, bądź zgonów jest na zupełnie innych poziomach niż w całej populacji naszych obywateli" - powiedział Morawiecki.

Jak dodał, to właśnie dzięki szczepionkom mamy obecnie dużo lepszą dostępność medyków, co - jak zaznaczył - nie znaczy jednak, że nie ma tutaj problemów. "Raz jeszcze podkreślę ciężką pracę po stronie lekarzy, pielęgniarek, diagnostów, laborantów, ratowników medycznych. Winniśmy im nie tylko słowo podziękowania, ale wszelkiego rodzaju wsparcie. Dzisiaj wsparcia możemy udzielić również, a może nawet przede wszystkim, poprzez nasze odpowiedzialne zachowanie" - powiedział premier. (PAP)


Źródło: PAP
Fot. Adam Guz/KPRM

Narodowy Program Szczepień przeciw COVID-19 zakłada, że przed akcją szczepienia populacyjnego Polaków, zaszczepieni zostaną pracownicy służb medycznych w tzw. szpitalach węzłowych. Placówki zaszczepią swój personel oraz innych jednostek sektora ochrony zdrowia m.in. szpitali, przychodni, aptek i pracowników administracyjno-technicznych. Do 20 grudnia szpitale węzłowe będą zbierać zgłoszenia personelu medycznego i niemedycznego (do 18 grudnia w zakresie własnych pracowników).

 

Zarejestruj się na naszym portalu

Wystarczy zarejestrować się raz na serwisie Pielęgniarkom aby utworzyć jedno wspólne konto, którym następnie można logować się również na Forum dla Pielęgniarek i Położnych.

REJESTRACJA
Rejestracja

Komentarze 0

Sortuj komentarze: