Opolskie: Kolejny samorząd w regionie chce ściągnąć medyków, fundując stypendia

Władze gminy Kluczbork chcą stypendiami zachęcić studentów kierunków medycznych do podjęcia pracy w tym mieście. Wcześniej na taki krok zdecydował się samorząd województwa opolskiego.

Od kilku lat szpital w Kluczborku ma problemy z zapewnieniem odpowiedniej liczby personelu medycznego. Zdarzały się sytuacje, gdy z powodu braku lekarzy zawieszano funkcjonowanie oddziału szpitala.

Samorząd Kluczborka postanowił zachęcić studentów kierunków medycznych po ukończeniu edukacji do pracy w kluczborskich placówkach medycznych. W tym celu dla studentów trzech ostatnich lat kierunków medycznych, którzy zadeklarują podjęcie pracy w Powiatowym Centrum Zdrowia, samorząd będzie fundował roczne stypendia w wysokości dwóch tysięcy złotych miesięcznie.

Na nieco niższe stypendia mogą także liczyć studenci kierunków pielęgniarstwa i ratownictwa medycznego, którzy – zależnie od trybu kształcenia – mogą liczyć na wsparcie w wysokości od tysiąca do 1,2 tys. złotych miesięcznie.

Wcześniej system stypendiów dla studentów medycyny, którzy chcą podjąć pracę w placówkach służby zdrowia województwa opolskiego, wprowadził opolski urząd marszałkowski, który podpisał już pierwsze umowy z kilkudziesięcioma studentami z całej Polski. Samorządowcy zapewniają, że zainteresowani studenci mogą korzystać z obu stypendiów jednocześnie, co dałoby kwotę czterech tysięcy złotych miesięcznie w czasie otrzymywania wsparcia. (PAP)

 


Źródło: www.naukawpolsce.pap.pl | Marek Szczepanik

Narodowy Program Szczepień przeciw COVID-19 zakłada, że przed akcją szczepienia populacyjnego Polaków, zaszczepieni zostaną pracownicy służb medycznych w tzw. szpitalach węzłowych. Placówki zaszczepią swój personel oraz innych jednostek sektora ochrony zdrowia m.in. szpitali, przychodni, aptek i pracowników administracyjno-technicznych. Do 20 grudnia szpitale węzłowe będą zbierać zgłoszenia personelu medycznego i niemedycznego (do 18 grudnia w zakresie własnych pracowników).

 

Zarejestruj się na naszym portalu

Wystarczy zarejestrować się raz na serwisie Pielęgniarkom aby utworzyć jedno wspólne konto, którym następnie można logować się również na Forum dla Pielęgniarek i Położnych.

REJESTRACJA
Rejestracja

Komentarze 0

Sortuj komentarze: