Nowy wiceminister zdrowia. Piotr Bromber ma odpowiadać za dialog z medykami

Piotr Bromber został powołany na wiceministra zdrowia. Ma on odpowiadać m.in za dialog z protestującymi medykami.

– Powołaliśmy nowego wiceministra, który ma zająć się prowadzeniem dialogu ze wszystkimi grupami zawodowymi, ale również z pacjentami. Chcemy realizować dialog społeczny w każdym wymiarze – poinformował na konferencji prasowej minister Adam Niedzielski.

Piotr Bromber ukończył Wydział Nauk Społecznych na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Jest także absolwentem studiów doktoranckich z zakresu nauk ekonomicznych Wydziału Zarządzania i Ekonomiki Usług Uniwersytetu Szczecińskiego oraz studiów podyplomowych zarządzanie finansami na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu.

Przez ostatnie cztery lata był dyrektorem Lubuskiego Oddziału Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia.

Piotr Bromber jest autorem kilkudziesięciu artykułów z zakresu finansów publicznych i ochrony zdrowia. Posiada doświadczenie pracy dydaktycznej na uczelniach wyższych m. in. Uniwersytetu Zielonogórskiego, Uniwersytetu Szczecińskiego.

Ukończył liczne kursy i szkolenia zawodowe z zakresu ochrony zdrowia, negocjacji, komunikacji, przywództwa m.in.: „Co to znaczy być przywódcą?”, Ernst & Young Academy of Business, „Wywieranie wpływu. Przywództwo”, Ernst & Young Academy of Business.


Źródło: Ministerstwo Zdrowia
Fot. Ministerstwo Zdrowia | Twitter

Narodowy Program Szczepień przeciw COVID-19 zakłada, że przed akcją szczepienia populacyjnego Polaków, zaszczepieni zostaną pracownicy służb medycznych w tzw. szpitalach węzłowych. Placówki zaszczepią swój personel oraz innych jednostek sektora ochrony zdrowia m.in. szpitali, przychodni, aptek i pracowników administracyjno-technicznych. Do 20 grudnia szpitale węzłowe będą zbierać zgłoszenia personelu medycznego i niemedycznego (do 18 grudnia w zakresie własnych pracowników).

 

Zarejestruj się na naszym portalu

Wystarczy zarejestrować się raz na serwisie Pielęgniarkom aby utworzyć jedno wspólne konto, którym następnie można logować się również na Forum dla Pielęgniarek i Położnych.

REJESTRACJA
Rejestracja

Komentarze 0

Sortuj komentarze: