Od 3 października dawka przypominająca dla dzieci i nowa kampania zachęcająca do szczepień

Od 3 października wprowadzamy szczepienia pierwszą dawką przypominającą Pfizer Junior dla dzieci 5-11 lat - poinformował minister zdrowia Adam Niedzielski. Resort planuje także rozpocząć nową kampanię zachęcającą do szczepień.

W nocy z 2 na 3 października Ministerstwo Zdrowia wystawi 475 tys. e-skierowań na szczepienie pierwszą dawką przypominającą dla dzieci w wieku 5-11 lat, które przeszły przez podstawowy schemat szczepień.

- Liczba zakażeń jest stabilna. To dobry czas, żeby się zaszczepić - przekonywał na konferencji prasowej Adam Niedzielski.

Z początkiem października ministerstwo rusza również z nową kampanią informacyjną „Chcę zrozumieć”. Ma ona przekonać do szczepień przeciw COVID-19 tych, którzy mają wątpliwości.

– Kampania „Chcę zrozumieć” ma spokojnie i rzeczowo przekonywać, a nie tylko zachęcać do szczepień. Pokazujemy, że rozumiemy wątpliwości i w odpowiedzi na nie dostarczymy argumentów, które pomogą podjąć decyzję – mówił Niedzielski.

Ministerstwo opracowało specjalne filmowe spoty i materiały graficzne. Z kolei strona internetowa gov.pl/chcezrozumiec zawiera najważniejsze informacje o szczepionkach i szczepieniach.

– Rozmawiałam z wieloma wątpiącymi, w tym rodzicami. Za większością decyzji o braku szczepienia krył się lęk. Kampania "Chcę zrozumieć" ma rozwiać wątpliwości, a tym samym przekonać niezdecydowanych rzeczową argumentacją – tłumaczyła dr Anna Lewandowska, konsultant krajowy w dziedzinie psychiatrii dzieci i młodzieży.

Spoty kampanii

 

Źródło: Ministerstwo Zdrowia

Zgodnie z art. 11 ustawy z dnia 24 lutego 2017 r. o uzyskiwaniu tytułu specjalisty w dziedzinach mających zastosowanie w ochronie zdrowia od dnia 15 listopada do dnia 15 grudnia można składać wnioski na jesienne postępowanie kwalifikacyjne przeprowadzane w terminie od dnia 16 grudnia do dnia 15 stycznia w dziedzinie szkolenia specjalizacyjnego „chirurgiczna asysta lekarza” - poinformował wiceminister zdrowia Piotr Bromber.

Zarejestruj się na naszym portalu

Wystarczy zarejestrować się raz na serwisie Pielęgniarkom aby utworzyć jedno wspólne konto, którym następnie można logować się również na Forum dla Pielęgniarek i Położnych.

REJESTRACJA
Rejestracja

Komentarze 0

Sortuj komentarze: