Wiceprezes NRPiP: Musimy stworzyć szybką ścieżkę pogłębionej diagnostyki i leczenia problemów laktacyjnych [WIDEO]

17 stycznia 2023 roku odbyło się pierwsze spotkanie Zespołu do spraw poprawy jakości opieki okołoporodowej w zakresie laktacji, powstałego w Ministerstwie Zdrowia.

- Priorytetem ministerialnego Zespołu do spraw poprawy jakości opieki okołoporodowej w zakresie laktacji, powinno być wypracowanie takich rozwiązaniach, które pozwolą jak największej liczbie kobiet na karmienie naturalnie - powiedziała Ewa Janiuk, Wiceprezes NRPiP.

- Obecnie, ścieżka pogłębionej diagnostyki i leczenia rozszerzonych problemów laktacyjnych trwa nawet 3 miesiące, gdzie w niektórych sytuacjach, czas interwencji powinien wynosić maksymalnie 48 godzin, aby zapobiec dalszym komplikacjom. Aby spełniać swoją rolę profilaktyczną, porada laktacyjna powinna obejmować kobiety już w czasie ciąży, aby móc podejmować działania wyprzedzające wobec ewentualnych problemów w tym zakresie - wskazała Wiceprezes NRPiP.

Źródło: NIPiP

Zgodnie z art. 11 ustawy z dnia 24 lutego 2017 r. o uzyskiwaniu tytułu specjalisty w dziedzinach mających zastosowanie w ochronie zdrowia od dnia 15 listopada do dnia 15 grudnia można składać wnioski na jesienne postępowanie kwalifikacyjne przeprowadzane w terminie od dnia 16 grudnia do dnia 15 stycznia w dziedzinie szkolenia specjalizacyjnego „chirurgiczna asysta lekarza” - poinformował wiceminister zdrowia Piotr Bromber.

Zarejestruj się na naszym portalu

Wystarczy zarejestrować się raz na serwisie Pielęgniarkom aby utworzyć jedno wspólne konto, którym następnie można logować się również na Forum dla Pielęgniarek i Położnych.

REJESTRACJA
Rejestracja

Komentarze 0

Sortuj komentarze: