Rak wolny od bólu

Przekaz edukacyjny kierowany do całego społeczeństwa przez prof. Jerzego Stuhra społecznego ambasadora kampanii  mówi, że pacjent ma prawo do życia bez bólu, niezależnie od etapu choroby nowotworowej.

Narodowy Program Szczepień przeciw COVID-19 zakłada, że przed akcją szczepienia populacyjnego Polaków, zaszczepieni zostaną pracownicy służb medycznych w tzw. szpitalach węzłowych. Placówki zaszczepią swój personel oraz innych jednostek sektora ochrony zdrowia m.in. szpitali, przychodni, aptek i pracowników administracyjno-technicznych. Do 20 grudnia szpitale węzłowe będą zbierać zgłoszenia personelu medycznego i niemedycznego (do 18 grudnia w zakresie własnych pracowników).

 

Zarejestruj się na naszym portalu

Wystarczy zarejestrować się raz na serwisie Pielęgniarkom aby utworzyć jedno wspólne konto, którym następnie można logować się również na Forum dla Pielęgniarek i Położnych.

REJESTRACJA
Rejestracja

Komentarze 1

Sortuj komentarze:
3 lata temu
h.steblecka

Świetne nagranie. I muszę się przyznać, że chociaż stronę pielegniarkom.pl odwiedzam już od jakiegoś czasu to po raz pierwszy się na tą zakładkę natrafiłam. Nie mniej jednak podoba mi się tak samo nagranie jak i idea jaką za sobą niesie. Warto byłoby poprawić leczenie bólu. W chorobach terminalnych nie ma przecież ryzyka, że pacjent uzależni się od środków przeciwbólowych. Warto byłoby zadbać o komfort i o to, żeby ostatnie dni życia spędził możliwie w dobrym zdrowiu i samopoczuciu. Dzięki temu możliwe jest poprawienie tak samopoczucia jak i nastawienia chorych. A jednocześnie przez ten fakt dać siłę do walki o życie pomimo choroby. W nowotworach to bardzo ważne, by pracować nie tylko nad zwalczaniem choroby, ale jednocześnie przynajmniej próbować motywować pacjenta do walki o życie. Psychika ma bardzo duże znaczenie, a dobrze kontrolowany ból może być bardzo pomocny.