Opublikowano standardy opieki okołoporodowej

W Dzienniku Ustaw opublikowano rozporządzenie Ministra Zdrowia z dnia 16 sierpnia 2018 r. w sprawie standardu organizacyjnego opieki okołoporodowej.

Nowe przepisy zaczną obowiązywać od 1 stycznia 2019 roku. W dokumencie znalazły się m.in. zapisy mówiące o łagodzeniu bólu, jednolitej edukacji przedporodowej, a także obowiązku diagnozowania depresji u przyszłych mam. Nowe standardy dużą wagę przywiązują do edukacji kobiet w zakresie karmienia naturalnego.

Jak informował resort zdrowia, standardy przygotował Zespół powołany przez Ministra Zdrowia, z udziałem Konsultantów Krajowych w dziedzinie perinatologii, położnictwa i ginekologii, neonatologii, anestezjologii i intensywnej terapii, pielęgniarstwa położniczego i ginekologicznego, dyrektorów podmiotów leczniczych, przedstawicieli stowarzyszeń oraz fundacji działających w opiece okołoporodowej.

Rozporządzenie można zobaczyć tutaj.

Zarejestruj się na naszym portalu

Wystarczy zarejestrować się raz na serwisie Pielęgniarkom aby utworzyć jedno wspólne konto, którym następnie można logować się również na Forum dla Pielęgniarek i Położnych.

REJESTRACJA
Rejestracja

Komentarze 0

Sortuj komentarze: