Józefa Szczurek-Żelazko zapowiada bezpłatne leki dla kobiet w ciąży

18 grudnia wiceminister zdrowia Józefa Szczurek-Żelazko potwierdziła, że rząd pracuje nad wprowadzeniem bezpłatnych leków dla kobiet w ciąży.

Projekt "Ciąża plus" został pozytywnie zaopiniowany przez Komitet Społeczny Rady Ministrów i trafił do procedowania w Komitecie Stałym Rady Ministrów. Wstępnie na 2019 r. na ten cel zarezerwowano 20 mln zł.

Zestaw leków ze specjalnej grupy „C” znajdzie się w rozporządzeniu ministra zdrowia. Wykaz mają zarekomendować ministrowi konsultanci krajowi i towarzystwa naukowe.

Leki będzie mógł przepisać ciężarnej lekarz ginekolog-położnik oraz lekarz podstawowej opieki zdrowotnej. Mają to być produkty lecznicze niezbędne dla zachowania zdrowia i życia matki oraz dziecka.

Szczurek-Żelazko podkreśliła, że program jest elementem polityki prorodzinnej rządu.

W Dzienniku Urzędowym Ministerstwa Zdrowia opublikowano obwieszczenie ministra w sprawie minimalnej liczby miejsc szkoleniowych dla pielęgniarek i położnych, maksymalnej kwoty dofinansowania jednego miejsca szkoleniowego oraz maksymalnej kwoty przeznaczonej na szkolenia specjalizacyjne w 2019 r..

Zarejestruj się na naszym portalu

Wystarczy zarejestrować się raz na serwisie Pielęgniarkom aby utworzyć jedno wspólne konto, którym następnie można logować się również na Forum dla Pielęgniarek i Położnych.

REJESTRACJA
Rejestracja

Komentarze 0

Sortuj komentarze: