Otwarcie wydziału pielęgniarskiego na UKSW

W piątek (22 lutego) odbyło się spotkanie inauguracyjne studentów kierunku Pielęgniarstwo na Wydziale Medycznym Collegium Medicum UKSW w Warszawie.

Zainaugurowanie studiów pielęgniarskich na UKSW jest zwieńczeniem długiego procesu przygotowań i kolejnym etapem rozwoju Wydziału Medycznego tej uczelni. W imieniu JM Rektora UKSW, ks. prof. Stanisława Dziekońskiego studentów powitała prof. Anna Fidelus - Prorektor ds. Studenckich i Kształcenia.

– Cieszę się, że Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego tak szybko odpowiedział na apele zgłaszane przez pacjentów, dyrektorów szpitali i Ministerstwo Zdrowia, apele, które podnoszą potrzebę kształcenia większej ilości osób na kierunku pielęgniarstwo ze względu na wysoką średnią wieku osób pracujących obecnie w systemie – mówiła podczas uroczystości wiceminister zdrowia Józefa Szczurek-Żelazko.

W trakcie wystąpienia wiceminister mówiła, że pielęgniarstwo jest zawodem wyjątkowym, zawodem, do którego trzeba czuć powołanie. Podczas spotkania nie zabrakło zapewnień resortu o podnoszeniu warunków pracy pielęgniarek oraz poziomu ich kształcenia, w szczególności na nowo powstałym Wydziale Medycznym UKSW.

– Proszę pamiętać, że cały czas pozostaję największą rzeczniczką Państwa w murach Ministerstwa Zdrowia – dodała Józefa Szczurek-Żelazko.

W imieniu dr n. med. Grażyny Rogali-Pawelczyk, Naczelnego Rzecznika Odpowiedzialności Zawodowej Pielęgniarek i Położnych przedstawiona została prezentacja dotycząca wielorakich uwarunkowań prawnych i strukturalnych dla kształcenia na kierunkach pielęgniarskich.

Studenci zapoznali się również ze wszystkimi kluczowymi zasadami funkcjonowania życia studenckiego i wspólnoty akademickiej UKSW. Całość spotkania odbyła się w dwóch językach wykładowych: po polsku i po angielsku.

Źródło: UKSW | Ministerstwo Zdrowia

Zarejestruj się na naszym portalu

Wystarczy zarejestrować się raz na serwisie Pielęgniarkom aby utworzyć jedno wspólne konto, którym następnie można logować się również na Forum dla Pielęgniarek i Położnych.

REJESTRACJA
Rejestracja

Komentarze 0

Sortuj komentarze: