Wybrano „Położną na Medal”

22 marca podczas uroczystej Gali w Warszawie odbyło się wręczenie nagród laureatom 5. edycji ogólnopolskiego konkursu „Położna na Medal”.

Kampania społeczna „Położna na medal” prowadzona jest od 2014 roku i ma na celu podnoszenie w społeczeństwie świadomości roli, jaką położne odgrywają w opiece okołoporodowej poprzez zwiększenie wiedzy na temat coraz wyższych kompetencji medycznych oraz związaną z tym odpowiedzialnością, osób wykonujących ten zawód.

W ramach kampanii „Położna na medal” odbywa się ogólnopolski plebiscyt, w którym pacjenci wybierają 3 najlepsze położne w kraju, a także najlepsze położne w poszczególnych województwach.

Zwyciężczynią tegorocznego konkursu została Pani ANNA WOJTYLA, położna z Częstochowy. Kolejne miejsca zajęły: ALINA JEDLIŃSKA (Katowice) i RENATA LUSTYK (Inowrocław).

Pomysłodawcą kampanii jest Akademia Malucha Alantan. Patronat nad kampanią i konkursem objęła Naczelna Rada Pielęgniarek i Położnych.

Źródło: NIPiP

Zarejestruj się na naszym portalu

Wystarczy zarejestrować się raz na serwisie Pielęgniarkom aby utworzyć jedno wspólne konto, którym następnie można logować się również na Forum dla Pielęgniarek i Położnych.

REJESTRACJA
Rejestracja

Komentarze 0

Sortuj komentarze: