Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Kaliszu z prawem do doktoryzowania

Jesteśmy jedyną Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Polsce, która ma prawo nadawania stopnia doktora - poinformował w poniedziałek PAP rektor PWSZ prof. Andrzej Wojtyła. Decyzję w tej sprawie podjęło w poniedziałek w Warszawie prezydium Centralnej Komisji do Spraw Stopni i Tytułów.

Prezydium Centralnej Komisji do Spraw Stopni i Tytułów w Warszawie zdecydowało o przyznaniu PWSZ w Kaliszu prawa do nadawania stopnia doktora nauk o zdrowiu w dyscyplinie nauki medyczne.

"Nasz wniosek został oceniony bardzo wysoko. Głosowanie nie pozostawiło więc najmniejszych wątpliwości" – powiedział prof. Andrzej Wojtyła.

Aby uzyskać prawo do doktoryzowania, uczelnia musiała spełnić określone warunki, w tym mieć co najmniej 12 samodzielnych pracowników naukowych. Ważna też była aktywność naukowa, udokumentowana publikacjami.

"Cieszę się z tej decyzji, gdyż jest to uprawnienie, które odzwierciedla naszą aktywność naukową i nie ma tutaj mowy o przypadku. Jesteśmy jedyną Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Polsce, która ma prawo nadawania stopnia doktora" – podkreślił rektor.

Prof. Andrzej Wojtyła poinformował też, że "w najbliższym czasie spodziewam się kolejnych doskonałych wiadomości dla społeczności akademickiej w Kaliszu. Uczelnia złożyła kolejny wniosek o przyznanie nam prawa do doktoryzowania, tym razem w dyscyplinie nauki o bezpieczeństwie. Głosowanie w tej sprawie zaplanowano na początek czerwca. I ponownie jestem dobrej myśli" – oświadczył.

Zdaniem Andrzeja Wojtyły to pierwszy, najtrudniejszy i niezbędny element procesu przekształcenia Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Akademię Kaliską. (PAP)
 

Źródło: www.naukawpolsce.pap.pl | Ewa Bąkowska

Komentarze 0

Sortuj komentarze: