Trwa Międzynarodowy Tydzień Karmienia Piersią

W 1990 roku UNICEF ustanowił międzynarodowy tydzień karmienia piersią w każdym pierwszym tygodniu sierpnia. Głównym założeniem inicjatywy jest promowanie karmienia wyłącznie mlekiem matki przez pierwsze pół roku życia dziecka w celu zapewnienia jego prawidłowego rozwoju.

W tygodniu karmienia piersią w poszczególnych oddziałach wojewódzkich NFZ będą przeprowadzone akcje zachęcające do karmienia piersią. Szczegółowe informacje można znaleźć na stronach internetowych OW NFZ.

Narodowy Fundusz Zdrowia przygotował szkolenia e-learningowe, których celem jest podniesienie świadomości kobiet w ciąży oraz rozszerzenie i usystematyzowanie wiedzy pracowników ochrony zdrowia na temat karmienia piersią.

Szkolenia dostępne są na stronie www.akademia.nfz.gov.pl, a ich treść została zaktualizowana zgodnie z nowym standardem organizacyjnym opieki okołoporodowej określonym w rozporządzeniu Ministra Zdrowia z 16 sierpnia 2018 r.

Źródło: NFZ

Zarejestruj się na naszym portalu

Wystarczy zarejestrować się raz na serwisie Pielęgniarkom aby utworzyć jedno wspólne konto, którym następnie można logować się również na Forum dla Pielęgniarek i Położnych.

REJESTRACJA
Rejestracja

Komentarze 0

Sortuj komentarze: