Ogłoszono laureatkę czwartej polskiej edycji konkursu o Nagrodę Pielęgniarską Królowej Sylwii

Laureatką czwartej polskiej edycji konkursu o Nagrodę Pielęgniarską Królowej Sylwii (Queen Silvia Nursing Award) została Agnieszka Napieralska – studentka trzeciego roku studiów pielęgniarskich z Uniwersytetu Warmińsko Mazurskiego w Olsztynie. Pani Agnieszka zaproponowała projekt „Video instruktaż”.

Zwycięski pomysł „Video instruktaż” ma na celu opracowanie przez pielęgniarki biblioteki filmów edukacyjnych, dedykowanych rodzinom opiekującym się pacjentem w warunkach domowych.

“Agnieszka zaimponowała członkom jury w Polsce szczerym zaangażowaniem i zainteresowaniem pielęgniarstwem jako zawodem. Podobnie jak sam projekt Queen Silvia Nursing Award ma na celu obalenie wszelkich stereotypów na temat pielęgniarek i zachęcenie innych osób do podjęcia studiów pielęgniarskich poprzez jej blog w mediach społecznościowych. Agnieszka zidentyfikowała bardzo istotne wyzwanie dla członków rodzin osób starszych w Polsce i zaproponowała inteligentne i praktyczne rozwiązanie – specjalny pomysł wideo tutorialu z udziałem pielęgniarek prezentujący konkretne instrukcje dotyczące opieki wykonywanej w domu” - napisano w wydanym komunikacie.

Naczelna Rada Pielęgniarek i Położnych, która jest honorowym patronem konkursu, wyróżniła dodatkowo projekt, który jej zdaniem zaprezentował najbardziej kreatywne rozwiązanie, mające na celu usprawnienie opieki nad osobami starszymi. Wyróżnienie przyznano Paulinie Kasprskiej z Collegium Medicum UMK w Bydgoszczy za pomysł bransoletki mającej na celu ochronę kaniuli obwodowej.

„Nagroda Pielęgniarska Królowej Sylwii to rewelacyjna inicjatywa, która daje szansę młodym, ambitnym studentkom, jednocześnie zachęcając ich do dialogu i wymiany opinii na temat opieki medycznej w geriatrii. NRPiP z wielką dumą objęła patronatem tę inicjatywę, ponieważ zależy nam na propagowaniu dobrych pielęgniarskich praktyk. Otrzymanie stypendium oraz stażu w Szwecji będzie dla zwyciężczyni znakomitym początkiem kariery zawodowej” – podkreśliła Prezes NRPiP Zofia Małas.

Nagroda Pielęgniarska Królowej Szwecji ustanowiona została w Szwecji przez organizację Swedish Care International, a jego organizatorem w Polsce jest Fundacja Medicover. Przyznawana jest w Szwecji, Finlandii, Polsce oraz Niemczech. Nagroda ma na celu podkreślenie znaczenia roli pielęgniarki i pielęgniarza, poprawę opieki nad osobami starszymi i cierpiącymi na demencje, a także umożliwienie rozwoju pielęgniarkom i pielęgniarzom.

W tym roku po raz pierwszy w Polsce tematyka konkursu została poszerzona o innowacyjne pomysły mające na celu usprawnienie pracy pielęgniarki i pielęgniarza oraz rozwój opieki nad pacjentem dorosłym. Potrzebę promocji zawodu pielęgniarskiego dostrzega także Światowa Organizacja Zdrowia, która ogłosiła rok 2020 rokiem pielęgniarki i położnej.

Zwycięzca otrzymuje stypendium w wysokości 25000 zł oraz staż, którego celem jest międzynarodowa wymiana doświadczeń w zakresie opieki pielęgniarskiej nad osobami starszymi i cierpiącymi na demencję. Wyniki corocznego konkursu ogłaszane 23 grudnia, w dniu urodzin Jej Królewskiej Mości Królowej Szwecji Sylwii.

 

Źródło: Queen Silvia Nursing Award | NIPiP

Narodowy Program Szczepień przeciw COVID-19 zakłada, że przed akcją szczepienia populacyjnego Polaków, zaszczepieni zostaną pracownicy służb medycznych w tzw. szpitalach węzłowych. Placówki zaszczepią swój personel oraz innych jednostek sektora ochrony zdrowia m.in. szpitali, przychodni, aptek i pracowników administracyjno-technicznych. Do 20 grudnia szpitale węzłowe będą zbierać zgłoszenia personelu medycznego i niemedycznego (do 18 grudnia w zakresie własnych pracowników).

 

Zarejestruj się na naszym portalu

Wystarczy zarejestrować się raz na serwisie Pielęgniarkom aby utworzyć jedno wspólne konto, którym następnie można logować się również na Forum dla Pielęgniarek i Położnych.

REJESTRACJA
Rejestracja

Komentarze 0

Sortuj komentarze: