Kraków: Porodówka w szpitalu im. Żeromskiego wyremontowana

Przebudową bloku porodowego zakończyła się modernizacja oddziału ginekologiczno-położniczego w Szpitalu Specjalistycznym im. Stefana Żeromskiego. Domowo i przytulnie zrobiło się za sprawą m.in. miejskiej dotacji w wysokości 350 tys. zł przeznaczonej na realizację zadania.

Przebudowa bloku porodowego - czterech sal porodowych oraz sali operacyjnej trwała od kwietnia br. i pochłonęła 510 tys. zł. Pozyskane dodatkowo darowizny pozwoliły estetycznie dopełnić wykończenie - zakupiono fototapety, dekoracyjne dodatki, akcesoria do kangurowania, drobne ozdoby (obrazy, świeczki). Przyszłe mamy będą teraz oczekiwać na potomstwo w salach urządzonych w klimacie pór roku.

– To będzie najpiękniejsza porodówka w Małopolsce - przekonuje Anna Battek, położna z bloku porodowego. – Zależało nam na stworzeniu domowej przytulnej atmosfery. Przecież kobiety przeżywają tu z nami najważniejsze chwile swojego życia - dodaje.

Do tej pory na oddziale, który wygrywał ogólnopolskie akcje „Obywatel mama”, „Rodzić po ludzku”, brakowało nowoczesnych i komfortowych sal. Teraz – po zakończeniu przebudowy całego oddziału – wszystko jest nowoczesne i świeże, a lekarze z „Żeromskiego” mają nadzieję, że to przełoży się na zwiększoną liczbę porodów w placówce.

Oddział ginekologiczno-położniczy w „Żeromskim” działa ponad 60 lat. Od początku jego istnienia przyszło w nim na świat ponad 175 tys. dzieci. Aktualnie rocznie rodzi się tam ponad 2,5 tys. dzieci. Jest to jedna z największych liczb porodów w całym regionie.

Źródło: Urząd Miasta Krakowa

Narodowy Program Szczepień przeciw COVID-19 zakłada, że przed akcją szczepienia populacyjnego Polaków, zaszczepieni zostaną pracownicy służb medycznych w tzw. szpitalach węzłowych. Placówki zaszczepią swój personel oraz innych jednostek sektora ochrony zdrowia m.in. szpitali, przychodni, aptek i pracowników administracyjno-technicznych. Do 20 grudnia szpitale węzłowe będą zbierać zgłoszenia personelu medycznego i niemedycznego (do 18 grudnia w zakresie własnych pracowników).

 

Zarejestruj się na naszym portalu

Wystarczy zarejestrować się raz na serwisie Pielęgniarkom aby utworzyć jedno wspólne konto, którym następnie można logować się również na Forum dla Pielęgniarek i Położnych.

REJESTRACJA
Rejestracja

Komentarze 0

Sortuj komentarze: