Suprasorb® A+Ag

Emplastri antimicrobiotica Lohmann & Rauscher
opatrunek leczniczy 10x20 cm 1 szt.
WM 100%
34,95
30%
10,49
Pokaż pozostałe opcje

Uwagi

Opatrunek lub tamponadę stosować pod nadzorem fachowego personelu medycznego. Stan rany winien być oceniony a rana opracowana właściwie pod kontrolą fachowego personelu medycznego. Nie ma dostępnych danych na temat kompatybilności ze środkami leczniczymi stosowanymi miejscowo. Nie stosować w przypadkach nadwrażliwości na którykolwiek ze składników.

Działanie i zastosowanie

Przeciwbakteryjny opatrunek lub tamponada z alginianu wapnia ze srebrem. Obie postacie są miękkie, wygodne do nałożenia na ranę i cechują się wysoką zawartością kwasu mannuronowego. Impregnowane srebrem włókna alginianu wapnia w kontakcie z wysiękiem lub krwią formują żel, który pozwala utrzymać wilgotne środowisko rany. Srebro zawarte w opatrunku wykazuje działanie bakteriobójcze na liczne szczepy bakterii. Antybakteryjny opatrunek lub tamponada z alginianu wapnia ze srebrem są sterylizowane radiacyjnie i nie wolno ich resterylizować. Produkty są jałowe pod warunkiem, że opakowanie nie jest uszkodzone lub otwarte. Przeznaczone są wyłącznie do użytku jednorazowego. Opatrunek lub tamponada z alginianu wapnia ze srebrem zalecane są szczególnie w leczeniu ran zainfekowanych, lub krytycznie skolonizowanych: z dużym wysiękiem, powierzchownych, lub głębokich, tj.: odleżyny, owrzodzenia tętnicze, owrzodzenia żylne podudzi, owrzodzenia o etiologii cukrzycowej, rany pooperacyjne, zmiany grzybicze.

Skład

Przeciwbakteryjny opatrunek z alginianu wapnia i srebrem.

Sposób stosowania

Przygotowanie rany: oczyścić dokładnie ranę i skórę otaczającą zgodnie z lokalnie stosowaną procedurą. Dokładnie osuszyć otoczenie rany. Nałożenie opatrunku: wybrać właściwy rozmiar opatrunku w zależności od wielkości rany; umieścić opatrunek w wilgotnej ranie. Jeśli to konieczne opatrunek można zagiąć lub dociąć do kształtu i wielkości rany; do ran głębokich używać tamponady. Ranę należy wypełnić luźno tamponadą; w ranach zainfekowanych z niewielkim wysiękiem należy dodatkowo nasączyć opatrunek roztw. soli fizjologicznej (0,9 % NaCl); zabezpieczyć odpowiednim opatrunkiem wtórnym. Decyzję o zmianie opatrunku podejmuje lekarz prowadzący pacjenta podstawie oceny aktualnego stanu rany i postępu leczenia. W zależności od stopnia wysięku, opatrunek lub tamponada można pozostawić na ranie do maks. 7 dni. Usunąć opatrunek wtórny zgodnie z procedurą. Usunąć wszelkie niezżelowane pozostałości i wypłukać pozostałości żelu z rany przy pomocy roztworu fizjologicznego 0,9% NaCl, a następnie nałożyć nowy opatrunek.

ICD10:

ATC:

Ostrzeżenia specjalne:

Ciąża - nie dotyczy

Nie dotyczy.

Pielęgniarki i położne

Substancja czynna zawarta w lekach, które mogą być ordynowane przez pielęgniarki i położne, o których mowa w art. 15a ust. 1 ustawy z dnia 15 lipca 2011 r. o zawodach pielęniarki i położnej, oraz na które pielęgniarki i położne mają prawo wystawiać recepty.

Decyzje GIF