Hemorol®

Rumianek pospolity Wrocławskie Zakłady Zielarskie "Herbapol" SA
czopki doodbytnicze 12 szt.
OTC 100%
27,47

Wskazania

Dolegliwości towarzyszące żylakom odbytu (dolegliwości bólowe, wywołane przez zastoje krwi w obrębie naczyń odbytu oraz krwawienia wywołane uszkodzeniem ścian naczyń żylnych), przewlekłe stany zapalne błony śluzowej odbytu oraz podrażnienia i pęknięcia śluzówki odbytu.

Dawkowanie

Dorośli: 1 czopek na noc, w cięższych przypadkach 2 do 3 czopków w ciągu dnia. Czopki powinny być stosowane do czasu ustąpienia dolegliwości bólowych, jednak nie dłużej niż przez 7 kolejnych dni. W przypadku braku poprawy zalecana jest konsultacja z lekarzem.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki leku powodujące reakcje alergiczne. Nie zaleca się stosowania leku u dzieci poniżej 6 rż.

Ostrzeżenia specjalne / Środki ostrożności

W przypadkach dużych guzków krwawniczych, po założeniu czopka może wystąpić uciskowa bolesność, do czasu rozpuszczenia się czopka (ok. 5-10 min).

Ciąża i laktacja

Ze względu na niebezpieczeństwo wystąpienia działania poronnego (wyciąg z żarnowca, escyna) preparat nie powinien być stosowany przez kobiety w ciąży.

Działania niepożądane

Możliwe jest wystąpienie świądu lub zaczerwienienia. W przypadku wystąpienia reakcji uczuleniowej albo zaostrzenia objawów choroby należy przerwać stosowanie preparatu.

Działanie

Czopki powodują ustąpienie dolegliwości bólowych wskutek działania znieczulającego benzokainy. Preparat zawiera składniki o miejscowym działaniu ściągającym, przeciwzapalnym i rozkurczającym, które powodują ustępowanie krwawień z okolic odbytu.

Skład

1 czopek zawiera 50 mg wyciągu gęstego z rumianku, 20 mg wyciągu gęstego z żarnowca miotlastego, 20 mg wyciągu gęstego z kasztanowca, 20 mg wyciągu gęstego z pokrzyku, 20 mg wyciągu gęstego z pięciornika, 20 mg wyciągu gęstego z krwawnika i 100 mg benzokainy.

ICD10:

Hemoroidy I84

ATC:

Ostrzeżenia specjalne:

Alkohol

Nie należy spożywać alkoholu podczas stosowania leku. Alkohol może oddziaływać na wchłanianie leku, wiązanie z białkami krwi i jego dystrybucję w ustroju także metabolizm i wydalanie. W przypadku jednych leków może dojść do wzmocnienia, w przypadku innych do zahamowania ich działania. Wpływ alkoholu na ten sam lek może być inny w przypadku sporadycznego, a inny w przypadku przewlekłego picia.

Laktacja

Lek może przenikać do mleka kobiet karmiących piersią.

A

Lek należy zażywać bez pokarmu (co najmniej 1 h przed jedzeniem lub najwcześniej 2 h po posiłku).

Decyzje GIF