Acidolit®

Glukoza Chlorek potasu Chlorek sodu Cytrynian sodu Zakłady Farmaceutyczne Polpharma SA
prosz. do przyg. roztw. doust. 10 sasz. 4,35 g
ŚŻ 100%
22,94
Pokaż pozostałe opcje

Wskazania

Preparat stosuje się w celu uzupełniania płynów oraz składników mineralnych w organizmie zarówno podczas biegunki jak i biegunki połączonej z wymiotami. Chroni organizm przed nadmierną utratą wody i cennych składników mineralnych.

Dawkowanie

Należy postępować zgodnie z zaleceniami umieszczonymi w ulotce dołączonej do opakowania.

Uwagi

Produkt jest dietetycznym środkiem spożywczym specjalnego przeznaczenia medycznego. Należy go przyjmować pod nadzorem lekarza. Produkt jest przeznaczony dla niemowląt, dzieci, a także dorosłych. Produkt nie jest przeznaczony do stosowania pozajelitowego. Zawiera znikome ilości białka i tłuszczu.

Ostrzeżenia specjalne / Środki ostrożności

Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia. Nie może być stosowany jako jedyne źródło pożywienia. Nie stosować produktu jeśli kiedykolwiek wcześniej wystąpiła nadwrażliwość na którykolwiek z jego składników.

Działanie

Zawarty w saszetce proszek po rozpuszczeniu w wodzie tworzy doustny płyn nawadniający o zmniejszonej osmolarności, o składzie zgodnym z najnowszymi zaleceniami ESPGHAN (Europejskiego Towarzystwa Gastroenterologii, Hepatologii i Żywienia Dzieci). Preparat może być stosowany u niemowląt, dzieci, a także osób dorosłych. Preparat w wersji bezsmakowej zaleca się stosować u niemowląt poniżej 6 m-ca życia oraz dzieci ze skłonnościami do alergii.

Skład

1 sasz. zawiera glukozę bezwodną, cytrynian sodu dwuwodny, chlorek sodu, chlorek potasu, naturalny aromat.

ICD10:

Brak informacji o ICD10

ATC:

Brak informacji o ATC

Ostrzeżenia specjalne:

Alkohol

Nie należy spożywać alkoholu podczas stosowania leku. Alkohol może oddziaływać na wchłanianie leku, wiązanie z białkami krwi i jego dystrybucję w ustroju także metabolizm i wydalanie. W przypadku jednych leków może dojść do wzmocnienia, w przypadku innych do zahamowania ich działania. Wpływ alkoholu na ten sam lek może być inny w przypadku sporadycznego, a inny w przypadku przewlekłego picia.

Decyzje GIF