Balneum Optiderm

Woda utleniona Glicerol Mocznik Almirall Sp. z o.o.
olejek do kąpieli 1 op. 200 ml
DK 100%
39,41
Pokaż pozostałe opcje

Uwagi

Wyłącznie do użytku zewnętrznego. Należy unikać kontaktu z oczami. Nie stosować w przypadku ostrych stanów zapalnych skóry. Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci. Jeśli wystąpi podrażnienie skóry, należy zaprzestać stosowania produktu i zasięgnąć porady lekarza lub farmaceuty.

Działanie i zastosowanie

Formuła kremu została opracowana tak, by łagodzić problemy suchej, swędzącej skóry oraz odtwarzać jej naturalną barierę, zapobiegając dalszemu wysychaniu. Aktywnym czynnikiem nawilżającym jest mocznik, który nawadnia skórę i podnosi poziom jej nawilżenia. Natomiast miejscowy środek przeciwświądowy Laureth-6.5, pomaga aktywnie zwalczać odczucie swędzenia, przynosi ulgę suchej i podrażnionej skórze oraz redukuje uczucie świądu w 5 minut. Krem można stosować do codziennej pielęgnacji w przypadku dolegliwości skóry suchej związanych z chorobami skórnymi, takimi jak np. neurodermit (wyprysk atopowy) czy łuszczyca.

Skład

Aqua, Octyldodecanol, Urea, Phenyl Dimethicone, Laureth-6.5, Dimethicone, Glycerin, Palmitic Acid, Paraffinum Liquidum, Cetyl Palmitate, Polysorbate 40, Carbomer, Benzyl Alcohol, Tromethamine, Stearic Acid.

Sposób stosowania

Krem przeznaczony jest do pielęgnacji mniejszych powierzchni skóry, takich jak dłonie, łokcie czy kolana i może być stosowany codziennie. Należy nałożyć krem na skórę i delikatnie go wmasować. Jeśli to konieczne, należy powtarzać aplikację kilka razy dziennie.

ICD10:

Brak informacji o ICD10

ATC:

Brak informacji o ATC

Ostrzeżenia specjalne:

Alkohol

Nie należy spożywać alkoholu podczas stosowania leku. Alkohol może oddziaływać na wchłanianie leku, wiązanie z białkami krwi i jego dystrybucję w ustroju także metabolizm i wydalanie. W przypadku jednych leków może dojść do wzmocnienia, w przypadku innych do zahamowania ich działania. Wpływ alkoholu na ten sam lek może być inny w przypadku sporadycznego, a inny w przypadku przewlekłego picia.

Decyzje GIF