Nizax control

Siarczek selenu Przedsiębiorstwo Produkcji Farmaceutycznej Hasco-Lek SA
szampon 6 sasz. 6 ml
DK 100%
12,23
Pokaż pozostałe opcje

Uwagi

Przechowywać w oryginalnym opakowaniu, w temperaturze poniżej 25°C, w miejscu niewidocznym i niedostępnym dla dzieci.

Działanie i zastosowanie

Polecany jest do specjalnej higieny i pielęgnacji każdego rodzaju włosów z predyspozycją do łupieżu. Dzięki odpowiednio dobranym komponentom jest skutecznym szamponem o właściwościach przeciw łupieżowych i pielęgnacyjno- kosmetycznych. Zawiera 1% disiarczku selenu- związek, który eliminuje drobnoustroje odpowiedzialne za powstawanie łupieżu oraz reguluje proces złuszczania się naskórka skóry głowy. Szampon posiada bardzo dobre właściwości myjące starannie oczyszcza skórę głowy powodując łatwe oddzielanie i usuwanie martwych komórek naskórka w postaci łusek. Działa od pierwszego mycia głowy w sposób wyraźnie zmniejszając łupież oraz podrażnienia i swędzenie skóry wywołane łupieżem, przywraca naturalny proces wymiany naskórka i fizjologiczną równowagę skóry głowy. Skutecznie usuwa przyczyny powstawania łupieżu. Starannie oczyszcza i pielęgnuje skórę głowy. Eliminuje łupież i zapobiega jego nawrotom. Zapewnia szybkie działanie. Przywraca równowagę skóry głowy. Poprawia wygląd i kondycje włosów. Posiada bezpieczne pH dla skóry głowy.

Skład

Aqua, Sodium lauret sulfate, Cocamidopropyl betaine, laureth-2, Bentonite, Selenium sulfide, Magnesium aluminium silicate, Sodium phosphate, Cl 77891, Sodium chloride, parfum, DMDM hydantoin, Citric acid, Cl 42051, Limonene, Linalool.

Sposób stosowania

Niewielką ilość szamponu nanieść na mokre włosy i dokładnie wmasować aż do uzyskania piany. Pozostawić na 3-5 min a następnie starannie spłukać. Czynność można powtórzyć. Stosować 2 razy w tyg. przez okres 2-4 tyg. Aby zapobiec nawrotom łupieżu zaleca się stosowanie szamponu po ustąpieniu objawów raz na 2 tyg.

ICD10:

Brak informacji o ICD10

ATC:

Brak informacji o ATC

Ostrzeżenia specjalne:

Alkohol

Nie należy spożywać alkoholu podczas stosowania leku. Alkohol może oddziaływać na wchłanianie leku, wiązanie z białkami krwi i jego dystrybucję w ustroju także metabolizm i wydalanie. W przypadku jednych leków może dojść do wzmocnienia, w przypadku innych do zahamowania ich działania. Wpływ alkoholu na ten sam lek może być inny w przypadku sporadycznego, a inny w przypadku przewlekłego picia.

Decyzje GIF