Alpika®

Woda utleniona Glukoza Siarczan magnezu Pantenol Chlorek sodu Tlenek cynku Polmedica Sp. z o.o.
krem 1 op. 60 g
DK 100%
13,28

Uwagi

Przebadany klinicznie (badania przeprowadzono na grupie dzieci z pieluszkowym zapaleniem skóry o dużym nasileniu). Produkt może być stosowany bez ograniczeń wieku.

Przeciwwskazania

Brak.

Działania niepożądane

Nie stwierdzono.

Zastosowanie

Pieluszkowe zapalenie skóry. Odparzenia, otarcia, podrażnienia, pielęgnacja skóry narażonej na odleżyny. Oparzenia słoneczne.

Skład

Aqua, Caprylic/Capri Triglyceride, Zinc oxide, Prunus Amygdalus Dulcis, Cetearyl Octanoate (and) Izopropyl myristate, Polyglyceryl-3-oleate, Glycerin, Cera Alba, Tocopheryl Acetale, Glycerin (and) Calendula officinalis (and) Glucose, Saccharide Isomerate, Parfum, Hydrogenated Castor Oil, Magnesium Sulfate, Panthenol, Sodium Hydroxide, Bisabolol.

Sposób stosowania

Cienką warstwę kremu należy nanosić na skórę, pokrywając całą powierzchnię objętą podrażnieniem i wmasowywać delikatnymi ruchami.

Właściwości

Preparat jest stosowany w pieluszkowym zapaleniu skóry i jego profilaktyce. Skutecznie pomaga chronić delikatną skórę dziecka przed podrażnieniami. Może być używany w przypadku innych problemów skórnych, które wymagają stosowania łagodzącego, ochronnego kremu. Preparat łagodzi uczucie pieczenia, zapobiega podrażnieniom skóry wywołanym działaniem moczu i kału (tlenek cynku, D-pantenol), łagodzi ból i podrażnienia i zmniejsza świąd skóry, posiada właściwości przeciwzapalne, antyseptyczne i regenerujące (ekstrakt z nagietka, bisabolol), wspomaga proces gojenia (wyciąg z nagietka, D-pantenol), nie zatyka porów (skóra naturalnie oddycha), pomaga w zachowaniu jędrności skóry (olej migdałowy, D-pantenol). Posiada pozytywną opinię Instytutu Matki i Dziecka nr ZF-K-1/07.

ICD10:

Brak informacji o ICD10

ATC:

Brak informacji o ATC

Ostrzeżenia specjalne:

Alkohol

Nie należy spożywać alkoholu podczas stosowania leku. Alkohol może oddziaływać na wchłanianie leku, wiązanie z białkami krwi i jego dystrybucję w ustroju także metabolizm i wydalanie. W przypadku jednych leków może dojść do wzmocnienia, w przypadku innych do zahamowania ich działania. Wpływ alkoholu na ten sam lek może być inny w przypadku sporadycznego, a inny w przypadku przewlekłego picia.

Decyzje GIF