Aknicare Skin Roller

Kwas askorbinowy General Topics Polska
tonik 1 op. 5 ml
DK 100%
37,66

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki.

Działanie i zastosowanie

Punktowy tonik przeciwtrądzikowy przeznaczony do pielęgnacji cery tłustej. Redukuje wydzielanie sebum, zawiera czynnik antybakteryjny, działa przeciwzapalnie. Po zastosowaniu widoczna jest szybka poprawa wyglądu cery łojotokowej. Estry są substancjami obojętnymi, które po nałożeniu na skórę zostają rozbite na kwasy i alkohole i w ten sposób uwalniane są substancje aktywne. Kwas linolenowy posiada właściwości regulujące pracę gruczołów łojowych, kwas cytrynowy zwiększa kwasowość skóry. W ten sposób skutecznie wstrzymany jest rozwój bakterii. Kwas salicylowy ma natomiast działanie złuszczające.

Skład

Preparat zawiera: ethyl alcohol, triethyl citrate, thyl linoleate, n-octanoyl glycine, propylen glycol, lecithin, 9-octadecenedioic acid, isosorbride, dimethyl ether, ascorbic acid palmitate, orto benzoic acid.

Sposób stosowania

Stosować kilka razy dziennie, punktowo na zmiany skórne.

ICD10:

Brak informacji o ICD10

ATC:

Brak informacji o ATC

Ostrzeżenia specjalne:

Alkohol

Nie należy spożywać alkoholu podczas stosowania leku. Alkohol może oddziaływać na wchłanianie leku, wiązanie z białkami krwi i jego dystrybucję w ustroju także metabolizm i wydalanie. W przypadku jednych leków może dojść do wzmocnienia, w przypadku innych do zahamowania ich działania. Wpływ alkoholu na ten sam lek może być inny w przypadku sporadycznego, a inny w przypadku przewlekłego picia.

Coca-cola, napoje energetyzujące

Napoje z zawierające kofeinę powodują synergizm hiperaddycyjny - działanie kofeiny i leku podawanych jednocześnie jest większe niż suma działania leku i kofeiny oddzielnie. Zwiększone hamowanie aktywności fosfodiesterazy nasilającej pobudzenie OUN jest wynikiem zsumowania się efektów działania kofeiny w leku i napojach. Wynikiem tych interakcji mogą być: zwiększenie działania przeciwbólowego ASA; tachykardia, zaburzenia snu, niepokój, pobudzenie psychoruchowe, zaburzenia rytmu serca, hipotonia, ból głowy, skurcze mięśni, bezsenność, zaburzenia koncentracji uwagi, drażliwość, objawy dyspeptyczne.

Decyzje GIF