NFZ: Już 4 tysiące punktów szczepień przeciwko grypie

Od 1 września w placówkach medycznych m.in. w POZ oraz aptekach można przyjąć szczepionkę przeciwko grypie. W Polsce jest już blisko 4 tys. punktów, w których można się zaszczepić - poinformował Narodowy Fundusz Zdrowia.

Do 30 września trwa nabór punktów szczepień przeciwko grypie. Wnioski przyjmują oddziały wojewódzkie NFZ.

Placówki medyczne (podmioty lecznicze) i apteki ogólnodostępne mogą szczepić przeciwko grypie po spełnieniu kilku kryteriów. Chodzi m.in. o:

  • personel, który może kwalifikować i wykonać szczepienie
  • posiadanie odpowiedniego pomieszczenia, gdzie szczepienie będzie miało miejsce.

Niezbędnym elementem do prowadzenia szczepień przeciwko grypie jest dostęp do Systemu P1 prowadzonego przez Centrum e-Zdrowia. W efekcie informacja o zaszczepieniu pacjenta jest odnotowana w elektronicznej Karcie Szczepień i widoczna w Internetowym Koncie Pacjenta.

Za każde szczepienie przeciwko grypie placówka medyczna i apteka otrzyma 21,83 zł. Szczepienie uznaje się za wykonane po wypełnieniu elektronicznej Karty Szczepień. Sposób rozliczenia szczepień i wysokość stawek za szczepienie określa Zarządzenie Prezesa NFZ z 19 sierpnia 2022 r., nr 106/2022/DSOZ.

Więcej: https://www.nfz.gov.pl

Źródło: NFZ

Zgodnie z art. 11 ustawy z dnia 24 lutego 2017 r. o uzyskiwaniu tytułu specjalisty w dziedzinach mających zastosowanie w ochronie zdrowia od dnia 15 listopada do dnia 15 grudnia można składać wnioski na jesienne postępowanie kwalifikacyjne przeprowadzane w terminie od dnia 16 grudnia do dnia 15 stycznia w dziedzinie szkolenia specjalizacyjnego „chirurgiczna asysta lekarza” - poinformował wiceminister zdrowia Piotr Bromber.

Zarejestruj się na naszym portalu

Wystarczy zarejestrować się raz na serwisie Pielęgniarkom aby utworzyć jedno wspólne konto, którym następnie można logować się również na Forum dla Pielęgniarek i Położnych.

REJESTRACJA
Rejestracja

Komentarze 0

Sortuj komentarze: