Wybrano Pielęgniarkę Roku

Beata Nowak wraz z zespołem ze Szpitala Specjalistycznego im. L. Rydygiera w Krakowie wybrana została Pielęgniarką Roku 2018 w IV Ogólnopolskim Konkursie Pielęgniarka/Pielęgniarz Roku 2018 organizowanym już po raz 14. przez Polskie Towarzystwo Pielęgniarskie. Patronat nad plebiscytem objęła Naczelna Rada Pielęgniarek i Położnych.

Jury doceniło innowacyjność projektu zespołu Beaty Nowak, polegającą na wdrożeniu modelu opieki okołoporodowej w opiece nad matką i dzieckiem z wadą letalną.

Drugie miejsce w konkursie zajął Konrad Baumgart prowadzący indywidualną praktykę pielęgniarską w Poznaniu projektem ECMO dla Wielkopolski mającym na celu upowszechnienie stosowania metody pozaustrojowej oksygenacji tkanek w szerokim spektrum sytuacji klinicznych.

Trzecie miejsce, z programem polegającym na wdrożeniu zasad postępowania w celu zwiększenia bezpieczeństwa pacjentów w trakcie hospitalizacji „Szkoła radzenia sobie w chorobie i niepełnosprawności”, zajął zespół pielęgniarski z liderką Małgorzatą Gdesz z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu.

Konkurs Pielęgniarka/Pielęgniarz Roku organizowany jest od 2005 roku. Temat przewodni Konkursu corocznie ustalany jest przez Zarząd Główny Polskiego Towarzystwa Pielęgniarskiego. W tym roku zdecydowano się odejść od oceny kandydatów indywidualnych, na rzecz wprowadzenia oceny osiągnięć zespołów pielęgniarskich mających bezpośredni wpływ na jakość procesu leczenia i opieki, bądź sytuację zdrowotną podopiecznych.

Źródło: NIPiP

Komentarze 0

Sortuj komentarze: