Zespół kontrolny będzie wchodził na konkretny oddział i liczył pacjentów oraz pracujące pielęgniarki

2 października odbyło się nadzwyczajne posiedzenie Zarządu Krajowego Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Pielęgniarek i Położnych z udziałem ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego, który zapowiedział zaostrzenie kontroli dot. respektowania norm zatrudnienia pielęgniarek i położnych.

W spotkaniu udział wzięli również: wiceminister Maciej Miłkowski, Dyrektor Departamentu pielęgniarek i położnych w ministerstwie zdrowia Greta Kanownik oraz Zofia Małas Prezes Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych.

Na spotkaniu OZZPiP zgłosił przykłady pracodawców którzy nie respektują prawa w zakresie wynagrodzeń i norm zatrudnienia.

Minister zdrowia zapewnił że kontrole prowadzone w podmiotach leczniczych będą się odbywać w wymiarze praktycznym a nie tylko opartym na dokumentacji. Zespół kontrolny będzie wchodził na konkretny oddział i liczył pacjentów oraz pracujące pielęgniarki.

Źródło: OZZPiP

Zarejestruj się na naszym portalu

Wystarczy zarejestrować się raz na serwisie Pielęgniarkom aby utworzyć jedno wspólne konto, którym następnie można logować się również na Forum dla Pielęgniarek i Położnych.

REJESTRACJA
Rejestracja

Komentarze 0

Sortuj komentarze: