Student GUMed w zarządzie Europejskiego Stowarzyszenia Studentów Pielęgniarstwa

Bartosz Pryba, student studiów II stopnia na kierunku pielęgniarstwo Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, został wybrany jako członek zarządu głównego Europejskiego Stowarzyszenia Studentów Pielęgniarstwa na kadencję 2019-2020.

Jak poinformował Gdański Uniwersytet Medyczny, doroczne walne zgromadzenie Europejskiej Federacji Stowarzyszeń Pielęgniarskich (EFN – European Federation of Nurses ) i Europejskiego Stowarzyszenia Studentów Pielęgniarstwa (ENSA- European Nusring Students Association) odbyło się w Atenach 17-18 października br.

Jedną z dwóch polskich reprezentantek na posiedzeniach EFN była mgr Angelika Jakubowska z Zakładu Pielęgniarstwa Społecznego i Promocji Zdrowia GUMed, przewodnicząca zarządu Gdańskiego Koła Polskiego Towarzystwa Pielęgniarskiego. Na posiedzeniach ENSA jednym z dwóch polskich reprezentantów był z kolei Bartosz Pryba, student studiów II stopnia na kierunku pielęgniarstwo, przewodniczący SKN Promocji Zdrowia GUMed.

Celem EFN jest transformacja europejskiego pielęgniarstwa oraz szukanie rozwiązań na teraźniejsze problemy w tej dziedzinie. ENSA to organizacja zrzeszająca studentów pielęgniarstwa z krajów Unii Europejskiej, będąca “studenckim głosem” w obszarze dotyczącym edukacji pielęgniarskiej.

Bartosz Pryba został wybrany jako członek zarządu głównego ENSA na kadencję 2019-2020.

 

Źródło: Gdański Uniwersytet Medyczny

Zarejestruj się na naszym portalu

Wystarczy zarejestrować się raz na serwisie Pielęgniarkom aby utworzyć jedno wspólne konto, którym następnie można logować się również na Forum dla Pielęgniarek i Położnych.

REJESTRACJA
Rejestracja

Komentarze 0

Sortuj komentarze: