Jeszcze do 10 listopada można wziąć udział w konkursie o Nagrodę Pielęgniarską Królowej Sylwii

Nagroda Pielęgniarska Królowej Sylwii (Queen Silvia Nursing Award, QSNA) to wyjątkowe stypendium, skierowane wyłącznie do osób będących w trakcie specjalizacji pielęgniarskiej oraz do studentek i studentów pielęgniarstwa.

Konkurs w Polsce odbywa się pod honorowym patronatem Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych. Prezes Naczelnej Rady Pielęgniarek i Położnych już po raz czwarty zasiada w gronie komisji konkursu.

Celem Nagrody Pielęgniarskiej Królowej Sylwii jest:

  • Promocja zawodu pielęgniarskiego, pokazanie, że jest to satysfakcjonujące i atrakcyjne zajęcie.
  • Umożliwienie rozwoju zaangażowanym i kreatywnym osobom.
  • Zachęcenie do wymiany pomysłów na temat opieki nad osobami starszymi.
  • Stworzenie przestrzeni do dialogu na temat usprawnienia pracy pielęgniarki i pielęgniarza.

W celu wzięcia udziału w konkursie należy zgłosić swój innowacyjny pomysł na rozwój opieki nad osobami starszymi i cierpiącymi na demencję lub pomysł dotyczący rozwoju opieki pielęgniarskiej nad pacjentami dorosłymi, z uwzględnieniem usprawnienia pracy pielęgniarek i pielęgniarzy. Opis pomysłu powinien być krótki, ok. 1800 znaków.

Nagrodą jest stypendium w wysokości 25000 zł oraz staż.

Podczas stażu laureat zdobywa cenne doświadczenie, uczestniczy w konferencjach i szkoleniach w Polsce i za granicą, nawiązuje relacje z przedstawicielami organizacji partnerskich konkursu, a także bierze udział w spotkaniach z pielęgniarkami z innych krajów.

Ponadto organizator zapewnia zwycięzcy przygotowanie z języka angielskiego oraz szkolenie z autoprezentacji i wystąpień publicznych.

Nagroda została ustanowiona 23 grudnia 2013 r. przez organizację Swedish Care International jako prezent dla Jej Królewskiej Mości Królowej Sylwii z okazji 70. urodzin. Laureat odbiera Nagrodę z rąk Jej Królewskiej Mości Królowej Sylwii podczas uroczystej gali w Sztokholmie. W czasie spotkania zwycięzcy ze wszystkich krajów wygłaszają przemówienie na temat swojego pomysłu.

Konkurs ma charakter międzynarodowy i równolegle jego edycje odbywają się w Szwecji, Finlandii oraz Niemczech. W polskiej edycji konkursu biorą udział prace nadesłane przez osoby, które są w trakcie edukacji w polskiej uczelni. Za organizację konkursu w Polsce odpowiada Fundacja Medicover.

Zgłoszenia można wysyłać do 10 listopada 2019 r.. na stronie internetowej: https://campaign.queensilvianursingaward.pl/dashboard

Pytania dotyczące zasad konkursu należy kierować do koordynatora projektu: Agnieszka Karasińska, agnieszka.karasinska@medicover.pl, tel. + 48 881 068 252.

Źródło: NIPiP

Komentarze 0

Sortuj komentarze: