Komunikat NFZ w sprawie leczenia dzieci z Ukrainy

NFZ informuje, że dzieci z Ukrainy przybyłe na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej w związku z konfliktem zbrojnym po dniu 24 lutego 2022 r., które zostały przyjęte do polskich szkół, są wpisywane na listy uczniów objętych przez świadczeniodawcę opieką pielęgniarki szkolnej.

Identyfikatorem powinien być PESEL, a w przypadku gdy dziecko nie posiada jeszcze własnego numeru PESEL, identyfikatorem jest NIP szkoły/placówki oświatowej.

Szczegółowe informacje dotyczące zmian formatu komunikatu XML DEKL, które zostały wprowadzone w celu umożliwienia sprawozdania NIP szkoły/placówki szkolnej, gdy dziecko nie posiada nr PESEL (w przypadku deklaracji medycyny szkolnej) zostały opublikowane przez Departament Informatyki.

Link do komunikatu

 

Źródło: NFZ

Narodowy Program Szczepień przeciw COVID-19 zakłada, że przed akcją szczepienia populacyjnego Polaków, zaszczepieni zostaną pracownicy służb medycznych w tzw. szpitalach węzłowych. Placówki zaszczepią swój personel oraz innych jednostek sektora ochrony zdrowia m.in. szpitali, przychodni, aptek i pracowników administracyjno-technicznych. Do 20 grudnia szpitale węzłowe będą zbierać zgłoszenia personelu medycznego i niemedycznego (do 18 grudnia w zakresie własnych pracowników).

 

Zarejestruj się na naszym portalu

Wystarczy zarejestrować się raz na serwisie Pielęgniarkom aby utworzyć jedno wspólne konto, którym następnie można logować się również na Forum dla Pielęgniarek i Położnych.

REJESTRACJA
Rejestracja

Komentarze 0

Sortuj komentarze: