Komunikat NFZ w sprawie leczenia dzieci z Ukrainy

NFZ informuje, że dzieci z Ukrainy przybyłe na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej w związku z konfliktem zbrojnym po dniu 24 lutego 2022 r., które zostały przyjęte do polskich szkół, są wpisywane na listy uczniów objętych przez świadczeniodawcę opieką pielęgniarki szkolnej.

Identyfikatorem powinien być PESEL, a w przypadku gdy dziecko nie posiada jeszcze własnego numeru PESEL, identyfikatorem jest NIP szkoły/placówki oświatowej.

Szczegółowe informacje dotyczące zmian formatu komunikatu XML DEKL, które zostały wprowadzone w celu umożliwienia sprawozdania NIP szkoły/placówki szkolnej, gdy dziecko nie posiada nr PESEL (w przypadku deklaracji medycyny szkolnej) zostały opublikowane przez Departament Informatyki.

Link do komunikatu

 

Źródło: NFZ

Zgodnie z art. 11 ustawy z dnia 24 lutego 2017 r. o uzyskiwaniu tytułu specjalisty w dziedzinach mających zastosowanie w ochronie zdrowia od dnia 15 listopada do dnia 15 grudnia można składać wnioski na jesienne postępowanie kwalifikacyjne przeprowadzane w terminie od dnia 16 grudnia do dnia 15 stycznia w dziedzinie szkolenia specjalizacyjnego „chirurgiczna asysta lekarza” - poinformował wiceminister zdrowia Piotr Bromber.

Zarejestruj się na naszym portalu

Wystarczy zarejestrować się raz na serwisie Pielęgniarkom aby utworzyć jedno wspólne konto, którym następnie można logować się również na Forum dla Pielęgniarek i Położnych.

REJESTRACJA
Rejestracja

Komentarze 0

Sortuj komentarze: