Ministerstwo Zdrowia zainteresowane realizacją postulatów NIPiP dot. mentoringu

W przygotowanym przez Ministerstwo Zdrowia „Systemie zachęt do podejmowania i kontynuowania studiów na wybranych kierunkach medycznych” znalazła się m.in. instytucja mentoringu dla osób wchodzących do zawodów pielęgniarki i położnej. To jeden z postulatów forsowanych przez NIPiP.

Jak czytamy na stronie NIPiP, celem mentoringu jest zamortyzowanie wejścia do zawodu nowym osobom oraz zapewnienie im wsparcia zarówno merytorycznego, jak i psychologicznego przez doświadczonych pracowników – mentorów.

Mentorzy, odpowiedzialni za wprowadzenie od zawodu nowych pracowników, będą za swoją dodatkową pracę wynagrodzeni finansowo.

Źródło: NIPiP

Zgodnie z art. 11 ustawy z dnia 24 lutego 2017 r. o uzyskiwaniu tytułu specjalisty w dziedzinach mających zastosowanie w ochronie zdrowia od dnia 15 listopada do dnia 15 grudnia można składać wnioski na jesienne postępowanie kwalifikacyjne przeprowadzane w terminie od dnia 16 grudnia do dnia 15 stycznia w dziedzinie szkolenia specjalizacyjnego „chirurgiczna asysta lekarza” - poinformował wiceminister zdrowia Piotr Bromber.

Zarejestruj się na naszym portalu

Wystarczy zarejestrować się raz na serwisie Pielęgniarkom aby utworzyć jedno wspólne konto, którym następnie można logować się również na Forum dla Pielęgniarek i Położnych.

REJESTRACJA
Rejestracja

Komentarze 0

Sortuj komentarze: