NIPiP: trwają prace nad taryfikatorem kwalifikacyjnym

Głównym tematem ostatniego Prezydium NRPiP były prace nad taryfikatorem kwalifikacyjnym, który ma być pomocą przy realizacji niedawno znowelizowanej ustawy o wynagrodzeniach.

– Tak jak uprzedzaliśmy jeszcze w trakcie procedowania samej ustawy, zaistniał problem, który dotyka przede wszystkim nasze środowisko, a mianowicie wielu dyrektorów szpitali nie chce uwzględniać przy ustalaniu wynagrodzeń, kwalifikacji posiadanych przez pielęgniarki i położne – poinformowała Mariola Łodzińska, wiceprezes NRPiP.

Jaskrawym przykładem tego problemu są pielęgniarki zatrudnione w systemie ratownictwa medycznego, które z jednej strony nie mogą być zatrudnione bez wymaganej specjalizacji ratunkowej bądź anestezjologicznej, a pomimo tego ich wynagrodzenia są szeregowane do niżej opłacanej grupy bez specjalizacji.

– Mamy zaplanowane spotkanie w tej sprawie z wiceministrem zdrowia Piotr Bromberem oraz prezesem NFZ Filipem Nowakiem – przekazała wiceprezes NRPiP.

Źródło: NIPiP

Zgodnie z art. 11 ustawy z dnia 24 lutego 2017 r. o uzyskiwaniu tytułu specjalisty w dziedzinach mających zastosowanie w ochronie zdrowia od dnia 15 listopada do dnia 15 grudnia można składać wnioski na jesienne postępowanie kwalifikacyjne przeprowadzane w terminie od dnia 16 grudnia do dnia 15 stycznia w dziedzinie szkolenia specjalizacyjnego „chirurgiczna asysta lekarza” - poinformował wiceminister zdrowia Piotr Bromber.

Zarejestruj się na naszym portalu

Wystarczy zarejestrować się raz na serwisie Pielęgniarkom aby utworzyć jedno wspólne konto, którym następnie można logować się również na Forum dla Pielęgniarek i Położnych.

REJESTRACJA
Rejestracja

Komentarze 0

Sortuj komentarze: