NIPiP: trwają prace nad taryfikatorem kwalifikacyjnym

Głównym tematem ostatniego Prezydium NRPiP były prace nad taryfikatorem kwalifikacyjnym, który ma być pomocą przy realizacji niedawno znowelizowanej ustawy o wynagrodzeniach.

– Tak jak uprzedzaliśmy jeszcze w trakcie procedowania samej ustawy, zaistniał problem, który dotyka przede wszystkim nasze środowisko, a mianowicie wielu dyrektorów szpitali nie chce uwzględniać przy ustalaniu wynagrodzeń, kwalifikacji posiadanych przez pielęgniarki i położne – poinformowała Mariola Łodzińska, wiceprezes NRPiP.

Jaskrawym przykładem tego problemu są pielęgniarki zatrudnione w systemie ratownictwa medycznego, które z jednej strony nie mogą być zatrudnione bez wymaganej specjalizacji ratunkowej bądź anestezjologicznej, a pomimo tego ich wynagrodzenia są szeregowane do niżej opłacanej grupy bez specjalizacji.

– Mamy zaplanowane spotkanie w tej sprawie z wiceministrem zdrowia Piotr Bromberem oraz prezesem NFZ Filipem Nowakiem – przekazała wiceprezes NRPiP.

Źródło: NIPiP

Zarejestruj się na naszym portalu

Wystarczy zarejestrować się raz na serwisie Pielęgniarkom aby utworzyć jedno wspólne konto, którym następnie można logować się również na Forum dla Pielęgniarek i Położnych.

REJESTRACJA
Rejestracja

Komentarze 0

Sortuj komentarze: