Europejski Tydzień Testowania

21 listopada rozpoczął się Europejski Tydzień Testowania (ETT). Kampania ma na celu zachęcenie społeczności w całej Europie do zjednoczenia się na jeden tydzień w celu popularyzacji testowania i promowania świadomości na temat korzyści płynących z wczesnego wykrywania HIV i wirusowego zapalenia wątroby WZW C.

ETT zawsze odbywa się pod hasłem Testować. Leczyć. Zapobiegać.

Inicjatywa ta została zapoczątkowana w 2013 roku i stała się szeroko rozpoznawalnym europejskim wydarzeniem, w którym dwukrotnie każdego roku – wiosną i jesienią – uczestniczą setki organizacji i instytucji. W 2021 roku w ETT wzięło udział już ponad 650 organizacji z 51 krajów.

W tym roku, po raz dziesiąty, inicjatywa Europejskiego Tygodnia Testowania odbędzie się w dniach 21 – 28 listopada 2022 r.

Środowiska zaangażowane w zapobieganie HIV/AIDS w naszym kraju również od wielu lat uczestniczą w ETT. Aktualne adresy punktów konsultacyjno-diagnostycznych, w których można anonimowo, bezpłatnie i bez skierowania wykonać test w kierunku HIV przez cały rok znajdują się na stronie aids.gov.pl w zakładce Testy na HIV.

W czasie Europejskiego Tygodnia Testowania wiele punktów przyjmuje też w dodatkowe dni lub wydłuża godziny pracy.


Źródło: KRAJOWE CENTRUM DS. AIDS Agenda Ministra Zdrowia

Zgodnie z art. 11 ustawy z dnia 24 lutego 2017 r. o uzyskiwaniu tytułu specjalisty w dziedzinach mających zastosowanie w ochronie zdrowia od dnia 15 listopada do dnia 15 grudnia można składać wnioski na jesienne postępowanie kwalifikacyjne przeprowadzane w terminie od dnia 16 grudnia do dnia 15 stycznia w dziedzinie szkolenia specjalizacyjnego „chirurgiczna asysta lekarza” - poinformował wiceminister zdrowia Piotr Bromber.

Zarejestruj się na naszym portalu

Wystarczy zarejestrować się raz na serwisie Pielęgniarkom aby utworzyć jedno wspólne konto, którym następnie można logować się również na Forum dla Pielęgniarek i Położnych.

REJESTRACJA
Rejestracja

Komentarze 0

Sortuj komentarze: