OZZPiP organizuje manifestację w Tarnowie

21 lutego w Tarnowie odbędzie się manifestacja pielęgniarek i położnych – poinformował Ogólnopolski Związek Zawodowy Pielęgniarek i Położnych. Wydarzenie odbędzie się pod hasłem: "Małopolska walczy o przyszłość pielęgniarstwa”.

– Sprzeciwiamy się degradacji pielęgniarek i położnych. Sprzeciwiamy się zaniżonym wynagrodzeniom dla pielęgniarek z dużym doświadczeniem po liceum medycznym. Wzywamy wszystkie pielęgniarki i położne z całej Polski do udziału w proteście – zaapelował OZZPiP w mediach społecznościowych.

Przemarsz ulicami Tarnowa rozpocznie się 21 lutego o godz. 11.00. Protestujący wyruszą spod Szpitala im. E. Szczeklika (ul. Szpitalna) do Szpitala św. Łukasza (ul. Lwowska).

Problemy z realizacją zapisów ustawy o minimalnym wynagrodzeniu w ochronie zdrowia sygnalizują pielęgniarki w całym kraju. Według OZZPiP, w Szpitalu Wojewódzkim w Tarnowie sprawa dotycz aż 140 pielęgniarek.

7 lutego Przewodniczące Regionów OZZPiP przedstawiły informacje na temat nierównego traktowania przez pracodawców w zakresie wynagrodzeń oraz degradacji z powodu nieuznania posiadanego wykształcenia, jakie powstały w podmiotach leczniczych w związku z wprowadzeniem po 1 lipca 2022 r. zmian w ustawie o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego niektórych pracowników zatrudnionych w podmiotach leczniczych.

Nowelizacja ustawy autorstwa Ministerstwa Zdrowia stała się źródłem konfliktów i chaosu w wielu placówkach na terenie całego kraju.

- Niemal codziennie docierają do nas informacje o kolejnych miejscach, w których pielęgniarki i położne postanawiają dochodzić swoich praw gwarantowanych ustawą i kodeksem pracy, składając pozwy do sądów pracy - informują przedstawiciele związku.


Źródło: OZZPiP
Zarejestruj się na naszym portalu

Wystarczy zarejestrować się raz na serwisie Pielęgniarkom aby utworzyć jedno wspólne konto, którym następnie można logować się również na Forum dla Pielęgniarek i Położnych.

REJESTRACJA
Rejestracja

Komentarze 0

Sortuj komentarze: