OZZPiP organizuje manifestację w Tarnowie

21 lutego w Tarnowie odbędzie się manifestacja pielęgniarek i położnych – poinformował Ogólnopolski Związek Zawodowy Pielęgniarek i Położnych. Wydarzenie odbędzie się pod hasłem: "Małopolska walczy o przyszłość pielęgniarstwa”.

– Sprzeciwiamy się degradacji pielęgniarek i położnych. Sprzeciwiamy się zaniżonym wynagrodzeniom dla pielęgniarek z dużym doświadczeniem po liceum medycznym. Wzywamy wszystkie pielęgniarki i położne z całej Polski do udziału w proteście – zaapelował OZZPiP w mediach społecznościowych.

Przemarsz ulicami Tarnowa rozpocznie się 21 lutego o godz. 11.00. Protestujący wyruszą spod Szpitala im. E. Szczeklika (ul. Szpitalna) do Szpitala św. Łukasza (ul. Lwowska).

Problemy z realizacją zapisów ustawy o minimalnym wynagrodzeniu w ochronie zdrowia sygnalizują pielęgniarki w całym kraju. Według OZZPiP, w Szpitalu Wojewódzkim w Tarnowie sprawa dotycz aż 140 pielęgniarek.

7 lutego Przewodniczące Regionów OZZPiP przedstawiły informacje na temat nierównego traktowania przez pracodawców w zakresie wynagrodzeń oraz degradacji z powodu nieuznania posiadanego wykształcenia, jakie powstały w podmiotach leczniczych w związku z wprowadzeniem po 1 lipca 2022 r. zmian w ustawie o sposobie ustalania najniższego wynagrodzenia zasadniczego niektórych pracowników zatrudnionych w podmiotach leczniczych.

Nowelizacja ustawy autorstwa Ministerstwa Zdrowia stała się źródłem konfliktów i chaosu w wielu placówkach na terenie całego kraju.

- Niemal codziennie docierają do nas informacje o kolejnych miejscach, w których pielęgniarki i położne postanawiają dochodzić swoich praw gwarantowanych ustawą i kodeksem pracy, składając pozwy do sądów pracy - informują przedstawiciele związku.


Źródło: OZZPiP

Zgodnie z art. 11 ustawy z dnia 24 lutego 2017 r. o uzyskiwaniu tytułu specjalisty w dziedzinach mających zastosowanie w ochronie zdrowia od dnia 15 listopada do dnia 15 grudnia można składać wnioski na jesienne postępowanie kwalifikacyjne przeprowadzane w terminie od dnia 16 grudnia do dnia 15 stycznia w dziedzinie szkolenia specjalizacyjnego „chirurgiczna asysta lekarza” - poinformował wiceminister zdrowia Piotr Bromber.

Zarejestruj się na naszym portalu

Wystarczy zarejestrować się raz na serwisie Pielęgniarkom aby utworzyć jedno wspólne konto, którym następnie można logować się również na Forum dla Pielęgniarek i Położnych.

REJESTRACJA
Rejestracja

Komentarze 0

Sortuj komentarze: