Mazowsze dla zdrowia kobiet. Badania, promocja i edukacja

Mazowieckie powiaty i miasta na prawach powiatu mogą już składać wnioski o dofinansowanie zadań związanych z ochroną zdrowia i profilaktyką najczęściej występujących u kobiet chorób, m.in. nowotworowych. Ruszyła pierwsza edycja programu samorządu województwa „Mazowsze dla zdrowia kobiety 2023”. Nabór wniosków trwa do 7 marca.

Celem projektu jest wspieranie zadań związanych z ochroną zdrowia i profilaktyką chorób najczęściej występujących u kobiet, m.in. nowotworów, chorób uroginekologicznych czy osteoporozy. Mogą to być zarówno świadczenia zdrowotne, czyli możliwość wykonania podstawowych i ważnych badań, takich jak USG piersi, mammografia czy cytologia. Ważnym aspektem programu jest także promocja zdrowia i edukacja zdrowotna dostosowana do potrzeb kobiet w różnym wieku, w ramach której odbędą się m.in. akcje informacyjne i warsztaty, na których kobiety dowiedzą się, jak dbać o zdrowie, także psychiczne.

Kto może starać się o wsparcie?

Dofinansowanie mogą otrzymać mazowieckie powiaty i miasta na prawach powiatu. Pomocą finansową z budżetu województwa zostaną objęte zadania własne samorządów powiatowych z zakresu promocji i ochrony zdrowia. Co ważne, nie mogą to być projekty o charakterze inwestycyjnym. Więcej informacji na temat programu na stronie www.mazovia.pl.


Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego
Zarejestruj się na naszym portalu

Wystarczy zarejestrować się raz na serwisie Pielęgniarkom aby utworzyć jedno wspólne konto, którym następnie można logować się również na Forum dla Pielęgniarek i Położnych.

REJESTRACJA
Rejestracja

Komentarze 0

Sortuj komentarze: