Naczelna Izba Pielęgniarek i Położnych pracuje nad określeniem kompetencji pielęgniarek i położnych [WIDEO]

Trwają pracę nad określeniem kompetencji pielęgniarek i położnych. Chcemy zdążyć przed lipcem - powiedziała Mariola Łodzińska, wiceprezes NRPiP.

Podkreśliła też, że lepsze wykorzystanie kompetencji pielęgniarek i położnych, to nie tylko większe bezpieczeństwo dla pacjentów, ale także droga do zwiększenia dostępności świadczeń zdrowotnych. Ponadto, określenie kompetencji przyniesie korzyści także w organizacji pracy w placówkach medycznych.

Więcej w materiale wideo:

Źródło: NIPiP

Zgodnie z art. 11 ustawy z dnia 24 lutego 2017 r. o uzyskiwaniu tytułu specjalisty w dziedzinach mających zastosowanie w ochronie zdrowia od dnia 15 listopada do dnia 15 grudnia można składać wnioski na jesienne postępowanie kwalifikacyjne przeprowadzane w terminie od dnia 16 grudnia do dnia 15 stycznia w dziedzinie szkolenia specjalizacyjnego „chirurgiczna asysta lekarza” - poinformował wiceminister zdrowia Piotr Bromber.

Zarejestruj się na naszym portalu

Wystarczy zarejestrować się raz na serwisie Pielęgniarkom aby utworzyć jedno wspólne konto, którym następnie można logować się również na Forum dla Pielęgniarek i Położnych.

REJESTRACJA
Rejestracja

Komentarze 0

Sortuj komentarze: