Kraśnik: Pielęgniarka pijana w pracy

55-letnia pielęgniarka była pijana, miała ponad 2,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Kobieta odpowie za wykonywanie pracy pod wpływem alkoholu w jednej z placówek medycznych na terenie Kraśnika. Usłyszała już zarzut wykonywania czynności zawodowych w stanie nietrzeźwości.

Kilka dni temu w godzinach porannych kraśniccy policjanci zostali powiadomieni przez placówkę medyczną z terenu Kraśnika, że jedna z pielęgniarek może być pod wpływem alkoholu w pracy.

Funkcjonariusze przyjechali na miejsce zgłoszenia i podczas interwencji przebadali alkomatem 55 letnią kobietę. Wynik badania potwierdził, że kobieta jest pijana i ma w organizmie ponad 2,5 promila alkoholu.

„Pielęgniarka przyznała się już do zarzucanego jej czynu, teraz odpowie przed sądem za podejmowanie czynności zawodowych w stanie nietrzeźwości, za co grozi wysoka grzywna lub areszt. Dotychczasowe ustalenia nie wskazują aby do czasu podęcia interwencji swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem naraziła pacjentów na utratę życia lub zdrowia, to z kolei stanowiłoby przestępstwo, za które grożą 3 lata pozbawienia wolności” - poinformował młodszy aspirant Paweł Cieliczko.


Źródło Komenda Powiatowa Policji w Kraśniku

Zgodnie z art. 11 ustawy z dnia 24 lutego 2017 r. o uzyskiwaniu tytułu specjalisty w dziedzinach mających zastosowanie w ochronie zdrowia od dnia 15 listopada do dnia 15 grudnia można składać wnioski na jesienne postępowanie kwalifikacyjne przeprowadzane w terminie od dnia 16 grudnia do dnia 15 stycznia w dziedzinie szkolenia specjalizacyjnego „chirurgiczna asysta lekarza” - poinformował wiceminister zdrowia Piotr Bromber.

Zarejestruj się na naszym portalu

Wystarczy zarejestrować się raz na serwisie Pielęgniarkom aby utworzyć jedno wspólne konto, którym następnie można logować się również na Forum dla Pielęgniarek i Położnych.

REJESTRACJA
Rejestracja

Komentarze 0

Sortuj komentarze: