32. Finał WOŚP. Ile zebrano? Kwota na koniec dnia

Niedziela 28 stycznia była dniem 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Atmosfera całego wydarzenia była jak zwykle niepowtarzalna. A wynik, jaki udało się osiągnąć, przewyższył najśmielsze oczekiwania Fundacji.

Dzień zakończono deklarowaną kwotą 175 426813 zł. Ostateczny wynik tegorocznej zbiórki zostanie ogłoszony na koniec marca.

- Wielkie dzięki, że byliście razem z nami. Od 32 lat robimy coś niebywałego, nieprawdopodobnego. Graliśmy w całej Polsce, na całym świecie, gdzie panują przyjaźń, miłość, muzyka. Żegnamy się z Wami, kochani Polacy. Jesteście wspaniali. I oby to trwało do końca świata i o jeden dzień dłużej – macie siłę?! To wszystko się nie kończy, to się dopiero zaczyna. Dziękujemy! - powiedział Jurek Owsiak.

W tym roku zbiórka odbyła się pod hasłem „Płuca po pandemii” i pomoże wyposażyć oddziały pulmonologiczne w sprzęt do diagnostyki obrazowej i badań endoskopowych oraz służący do rehabilitacji.

Od początku swojej działalności Fundacja zebrała na wsparcie polskiej medycyny sumę blisko 2 mld PLN i kupiła około 71,5 tys. urządzeń.


Źródło: WOŚP | fot. Damian Mekal
Zarejestruj się na naszym portalu

Wystarczy zarejestrować się raz na serwisie Pielęgniarkom aby utworzyć jedno wspólne konto, którym następnie można logować się również na Forum dla Pielęgniarek i Położnych.

REJESTRACJA
Rejestracja

Komentarze 0

Sortuj komentarze: