Warszawa: OZZPiP organizuje protest w formie happeningu

6 czerwca o godz. 12 przed Sejmem odbędzie się protest pielęgniarek i położnych pod hasłem „Polityka tworzy armię pielęgniarek z tektury”.

Protest w formie happeningu, zorganizowany przez Ogólnopolski Związek Pielęgniarek i Położnych, ma zwrócić uwagę na braki kadrowe pielęgniarek w publicznym systemie ochrony zdrowia i bezczynność polityków w tym zakresie

„Działania podejmowane przez poprzedni rząd i brak aktywności obecnej władzy prowadzą do degradacji, dyskryminacji pielęgniarek w systemie ochrony zdrowia. W Polsce na 1000 mieszkańców przypada 5 pielęgniarek. Dla porównania w Niemczech blisko 13 pielęgniarek na 1000 mieszkańców” - zwraca uwagę OZZPiP.

Związkowcy apelują o podjęcie podstawowych działań i realizację minimum koniecznych zmian, jakie zostały zawarte w obywatelskim projekcie ustawy. „Na całościową i racjonalną reformę ochrony zdrowia nie liczymy” - czytamy w komunikacie opublikowanym w mediach społecznościowych.

„Politycy, podejmijcie działania. Dziś macie jeszcze żywe pielęgniarki i położne, jutro zostanie wam armia tekturowych pielęgniarek, bo nas, żywych wkrótce zabraknie…” - apeluje OZZPiP.

 

Zarejestruj się na naszym portalu

Wystarczy zarejestrować się raz na serwisie Pielęgniarkom aby utworzyć jedno wspólne konto, którym następnie można logować się również na Forum dla Pielęgniarek i Położnych.

REJESTRACJA
Rejestracja

Komentarze 0

Sortuj komentarze: