Szczepienia przeciwko HPV - raport ABM

Agencja Badań Medycznych wydała raport dotyczący szczepień przeciw HPV w Polsce. Raport szczegółowo przedstawia potencjalne korzyści zdrowotne wynikające z masowych szczepień przeciw HPV, zarówno w kontekście redukcji liczby zachorowań na nowotwory HPV-zależne, jak i korzyści ekonomicznych dla systemu ochrony zdrowia.

Aktualnie nie istnieją aktywne metody leczenia zakażenia wirusem HPV, jednak ryzyko jego wystąpienia można znacząco zmniejszyć poprzez szczepienia ochronne. W Polsce, szczepienia przeciwko HPV są jednym z głównych elementów prewencji nowotworów, zgodnie z Narodową Strategią Onkologiczną na lata 2020-2030.

Analiza przeprowadzona przez ekspertów pokazuje, że dzięki odpowiedniej realizacji programu szczepień możliwe jest znaczne zmniejszenie liczby przypadków nowotworów związanych z HPV, co może przełożyć się na tysiące uratowanych żyć oraz znaczne oszczędności finansowe.

Raport dostępny tutaj.

 

Źródło: ABM
Zarejestruj się na naszym portalu

Wystarczy zarejestrować się raz na serwisie Pielęgniarkom aby utworzyć jedno wspólne konto, którym następnie można logować się również na Forum dla Pielęgniarek i Położnych.

REJESTRACJA
Rejestracja

Komentarze 0

Sortuj komentarze: