Pielęgniarka ze szpitala w Świebodzinie zakażona koronawirusem

Oddział Intensywnej Opieki Medycznej szpitala w Świebodzinie (Lubuskie) wstrzymał pracę po wykryciu koronawirusa u jeden z pielęgniarek. Czterech jego pacjentów przewieziono do szpitala w Gorzowie Wlkp. – poinformowała w środę rzeczniczka wojewody lubuskiego Aleksandra Chmielińska-Ciepły.

Rzeczniczka przekazała, że pracownicy szpitala i inne osoby mające bezpośredni kontakt z zakażoną skierowano na kwarantannę.

"One zostaną przebadane w pierwszej kolejności, a na podstawie wyników badań Sanepid podejmie decyzję, czy konieczne jest wykonanie testów dla całego personelu szpitala. Inne oddziały szpitala pracują normalnie" - powiedziała Chmielińska-Ciepły.

Do wykrycia wirusa u pielęgniarki doszło podczas przesiewowych badań prowadzonych wśród pracowników lecznicy. Po uzyskaniu wyniku pozytywnego, zostały wdrożone wszystkie procedury sanitarne i tymczasowo zamknięto OIOM.

Otwarcie oddziału będzie uzależnione od wyników zarządzonych testów dla personelu lecznicy. Tymczasowo pacjenci wymagający intensywnej opieki medycznej z powiatu świebodzińskiego będą kierowani do innych lecznic.

Informację o wykryciu wirusa u pielęgniarki ze szpitala w Świebodzinie podał portal newslubuski.pl (PAP)

 

Źródło: PAP

Komentarze 0

Sortuj komentarze: