Pomorskie: lekarz wygrał z NFZ - nie zapłaci kary za nieprawidłowo wystawione recepty


Pomorskie: lekarz wygrał z NFZ - nie zapłaci kary za nieprawidłowo wystawione recepty

(Data publikacji: 2013-01-18)Krzysztof Majdyło, lekarz z Gdańska, przez dwa lata sądził się z Funduszem z powodu wymaganej od niego zapłaty 50 tys. zł za nieprawidłowo - zdaniem płatnika - wypełnione recepty na leki refundowane. W czwartek (17 stycznia) sąd uznał, że racja jest po stronie lekarza.


NFZ zarzucił m. in. lekarzowi, że źle prowadził historie chorób i nie dostarczył części dokumentów - informuje Radio Gdańsk.


Sąd ocenił jednakże, iż umowy z NFZ są zawarte w sposób wadliwy, a zdefiniowanie w nich kar umownych jest niezgodne z polskim prawem. Orzekł, ze lekarz jest niewinny i oddalił powództwo NFZ.


Doktor Krzysztof Majdyło przypomniał, że dziesiątki lekarzy jest kontrolowanych przez Fundusz. Jeśli NFZ wykaże błędy, muszą płacić kary. Dodał, że wielu jego kolegów musiało sprzedać samochody lub brać kredyty w celu spłacenia kar. Są one zasądzane często za tak drobne błędy, jak nieprawidłowa data lub źle przystawiona pieczątka.
Pomorski Oddział Wojewódzki NFZ jeszcze nie zdecydował, czy będzie odwoływał się od decyzji sądu.

 

Więcej: www.radiogdansk.pl

Zgodnie z art. 11 ustawy z dnia 24 lutego 2017 r. o uzyskiwaniu tytułu specjalisty w dziedzinach mających zastosowanie w ochronie zdrowia od dnia 15 listopada do dnia 15 grudnia można składać wnioski na jesienne postępowanie kwalifikacyjne przeprowadzane w terminie od dnia 16 grudnia do dnia 15 stycznia w dziedzinie szkolenia specjalizacyjnego „chirurgiczna asysta lekarza” - poinformował wiceminister zdrowia Piotr Bromber.

Zarejestruj się na naszym portalu

Wystarczy zarejestrować się raz na serwisie Pielęgniarkom aby utworzyć jedno wspólne konto, którym następnie można logować się również na Forum dla Pielęgniarek i Położnych.

REJESTRACJA
Rejestracja

Komentarze 0

Sortuj komentarze: