Ibandronat Polpharma (Acidum ibandronicum)

Ibandronat Polpharma  (Acidum ibandronicum)

Dostępne dawki i opakowania:

Ibandronat Polpharma 150 mg, tabletki powlekane. Opakowanie zawiera 1 tabletkę. Lek pełnopłatny.Wskazania do stosowania:
leczenie osteoporozy u kobiet po menopauzie, ze zwiększonym ryzykiem złamania.

Przykład błędnie wypisanej recepty na lek Ibandronat Polpharma:

Rp.
Ibandronat Polpharma 150 mg   6op=6 tabl   odpł . 30%
S: raz w miesiącu z innymi zaleceniami


W tym przypadku recepta zawiera 2 nieprawidłowości:

ilość leku – lekarz na recepcie może przepisać ilość leku, środka spożywczego specjalnego przeznaczenia żywieniowego, wyrobu medycznego niezbędną pacjentowi do maksymalnie 90-dniowego stosowania wyliczonego na podstawie określonego na recepcie sposobu dawkowania. Z recepty wynika, 3 opakowania zapewniają pacjentowi leczenie na  okres 90 dni.

poziom odpłatności – preparat Ibandronat Polpharma jest preparatem pełnopłatnym więc nie może zostać wydany z żadną zniżką.


Przykład poprawnie wypisanej recepty na leki Ibandronat Polpharma oraz Mesopral:

Rp.
Ibandronat Polpharma 150 mg   1op a 1 tabl.
Mesopral 20 mg a 28 kaps. 1op
S: raz w miesiącu 150mg z innymi zaleceniami, 1X1 kaps. Mesopralu przez 28 dni.

Zgodnie z art. 11 ustawy z dnia 24 lutego 2017 r. o uzyskiwaniu tytułu specjalisty w dziedzinach mających zastosowanie w ochronie zdrowia od dnia 15 listopada do dnia 15 grudnia można składać wnioski na jesienne postępowanie kwalifikacyjne przeprowadzane w terminie od dnia 16 grudnia do dnia 15 stycznia w dziedzinie szkolenia specjalizacyjnego „chirurgiczna asysta lekarza” - poinformował wiceminister zdrowia Piotr Bromber.

Zarejestruj się na naszym portalu

Wystarczy zarejestrować się raz na serwisie Pielęgniarkom aby utworzyć jedno wspólne konto, którym następnie można logować się również na Forum dla Pielęgniarek i Położnych.

REJESTRACJA
Rejestracja

Komentarze 0

Sortuj komentarze: