Furosemidum Polpharma (Furosemide)

Furosemidum Polpharma (Furosemide)


Dostępne dawki i opakowania:

Furosemidum Polpharma tabl. (40 mg) 30 szt. Lek z listy leków refundowanych, odpłatność: R

 

Jeżeli lekarz ma podpisaną umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia upoważniającą do wystawiania recept na leki refundowane, to lek Furosemidum Polpharma 40 mg pakowany po 30 tabl. może przepisać z odpłatnością Ryczałtową w następujących wskazaniach:

  • we wszystkich zarejestrowanych wskazaniach na dzień wydania decyzji, tj.:
w leczeniu obrzęków, u dorosłych i dzieci, związanych z zastoinową niewydolnością krążenia, marskością wątroby i chorobami nerek, gdy wskazane jest zastosowanie leków moczopędnych o silnym i szybkim działaniu. W nadciśnieniu tętniczym u dorosłych, głównie w skojarzeniu z innymi lekami przeciwnadciśnieniowymi.

Wskazania pozarejestracyjne, w których pacjenta może otrzymać lek z odpłatnością Ryczałtową:

  • w leczeniu nadciśnienia tętniczego i niewydolności serca u dzieci; w postępowaniu wspomagającym przy objawowych przerzutach w ośrodkowym układzie nerwowym.

Przykład poprawnie wypisanej recepty na lek Furosemidum Polpharma:


Rp.
Furosemidum Polpharma tabl. 2op , Odpłatność R
S. wiadomo


W tym przypadku lekarz prawidło określił nazwę leku oraz jego odpłatność. Brak dawki na recepcie nie stanowi problemu ponieważ lek występuje w wykazie leków refundowanych jedynie w dawce 40mg, co pozwala nie określać jej na recepcie. Ponadto w przypadku przepisania ilości leku odpowiadającej dwóm najmniejszym refundowanym opakowaniom rozporządzanie w sprawie recept lekarskich pozwala nie umieszczać sposobu dawkowania na recepcie.

Narodowy Program Szczepień przeciw COVID-19 zakłada, że przed akcją szczepienia populacyjnego Polaków, zaszczepieni zostaną pracownicy służb medycznych w tzw. szpitalach węzłowych. Placówki zaszczepią swój personel oraz innych jednostek sektora ochrony zdrowia m.in. szpitali, przychodni, aptek i pracowników administracyjno-technicznych. Do 20 grudnia szpitale węzłowe będą zbierać zgłoszenia personelu medycznego i niemedycznego (do 18 grudnia w zakresie własnych pracowników).

 

Zarejestruj się na naszym portalu

Wystarczy zarejestrować się raz na serwisie Pielęgniarkom aby utworzyć jedno wspólne konto, którym następnie można logować się również na Forum dla Pielęgniarek i Położnych.

REJESTRACJA
Rejestracja

Komentarze 0

Sortuj komentarze: